3 жовтня підвечір Верховна Рада України прийняла Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій (№6614). За пенсійну реформу проголосували 288 народних депутатів, проти – 8, утримались – 23. Не голосували 27 нардепів.
Щоб це рішення запрацювало якнайшвидше, фракція Радикальної партії Олега Ляшка у парламенті зняла з розгляду півтори тисячі своїх поправок до цього законопроекту, одночасно вимагаючи, щоб принципові корективи були проголосовані у сесійній залі. Така тверда позиція дала позитивні результати. Як повідомив заступник лідера партії Ігор Мосійчук, уряд врахував всі вимоги радикалів до пенсійної реформи і саме завдяки цьому 10 з половиною, а не 9, як передбачав уряд, мільйонів українських пенсіонерів вже з 1 жовтня отримають підвищену не на 5, а на 10 відсотків пенсію.
– Узаконені голосуванням ініціативи нашого лідера і моїх колег у Верховній Раді ще раз яскраво продемонстрували чітку і послідовну позицію Радикальної партії в питаннях соціального захисту населення і, передусім, тих, хто цього найперше потребує, – прокоментував новину голова Тернопільської територіальної організації партії Богдан Яциковський.
За словами депутата обласної ради Богдана Яциковського, досить дивно, що за законопроект №6614 проголосувало так мало народних депутатів – лише 288, а не, наприклад, 350 чи 400. З іншого боку, дуже добре, що у поіменному голосуванні, як у дзеркалі, стало видно, хто є хто. Наприклад, нардеп від партії «Свобода» Михайло Головко натиснув на своєму пульті кнопку «проти» (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=14763), продемонструвавши всій Україні, що між декларативними гаслами і конкретними справами цього всеукраїнського об’єднання пролягла глибока прірва. Не голосував він за інший законопроект, напряму пов’язаний із фінансовим забезпеченням пенсійної реформи, а саме – за Закон про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підвищення пенсій – №6617 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09/ns_golos?g_id=14769).
– Постійно працюючи на своєму окрузі, я достеменно знаю, як мої краяни економлять кожну копійчину, намагаючись звести кінці з кінцями, прогодувати родини, заплатити за комуналку, вивчити дітей… І хоча підвищення пенсій не настільки значне, як би цього всім хотілося, проте й ці гроші когось порятують, – сказав Богдан Яциковський. – Шкода, що далеко не всі слуги народу усвідомили це, бо мотивація народного депутата з Тернопільщини про те, що, мовляв, Закон №6614 приховано збільшує пенсійний вік, не відповідає дійсності.
По-перше, у документі чітко сказано, що при наявності 25 років страхового стажу пенсійний вік настає у 60 років. А в Україні людей, які мають більше, ніж чверть століття трудового стажу, – понад 70 відсотків. По-друге, дуже добре, що пенсійна реформа стартувала, і люди вже у жовтні отримають зрослі виплати. По-третє, як неодноразово зазначав лідер Радикальної партії Олег Ляшко, цей закон – недосконалий. Проте, завдяки його прийняттю, відтепер мінімальна пенсія не буде нижчою за прожитковий мінімум та вдасться уникнути зрівнялівки при її призначенні.
Окрім того, чим вищою буде зарплата, тим вищою буде пенсія. Саме тому Радикальна партія продовжує боротьбу за встановлення мінімальної заробітної плати у розмірі 5000 гривень на місяць. Від цього напряму залежить, чи будуть мільйони українців отримувати достойну пенсію.
Обговорення