Профнастил обирають для будівництва різноманітних конструкцій та будівель, коли потрібно поєднати простоту, доступність та практичність виробу. В ньому є всі ці складові, що і зробило його популярним серед споживачів та будівельників. Невисока вартість товару та водночас технічні властивості належного рівня – це те, завдяки чому профнастил зміг отримати статус універсального та надійного будівельного матеріалу, який зазвичай застосовують для огорож, покрівель та несучих конструкцій.
Які технічні особливості має виріб?
Профнастил має вигляд простого гофрованого металевого виробу, але доволі широка класифікація його говорить про те, що технічно він не такий простий, як здається. Металопрофіль – це не лише параметри сталевого листа, як металевої основи – його товщина та склад сировини. Також це:
- Висота профілювання. Характеристики профілю – це висота та крок, з яким виконана трапецієвидна хвиля. Профіль листа формує його жорсткість та відокремлює в класифікації між собою різні види профнастилу для зручнішого та ефективнішого його використання.
- Тип антикорозійного класу. Цинкове покриття створює захисні функції виробу, щоб жодні опади чи волога не змогли негативним чином вплинути на металевий гофрований лист та не викликали появу корозії чи іржі.
- Тип полімерного покриття. Покриття із полімеру наноситься на сталеві листи аби створити привабливу картинку – насичений колір, текстуру поверхні.
Відповідно у технічному питанні профнастил відрізняється міцністю, жорсткістю та рівнем захисту від корозії, іржі, деформації.
Різновиди та марки металопрофілю
Профнастил представлений трьома видами які можна переглянути на: https://citybud.in.ua/uk/prof-nastil/. Тобто це стіновий, покрівельний та несучий, а значить підбирають матеріал під потреби будівництва із урахуванням класифікації продукції. Підбираючи матеріал за видом, ще покупець може деталізувати свій вибір за конкретними технічними параметрами. Для цього є марки металопрофілю, тобто в кожному виді представлено по декілька марок гофрованих листів.
В маркуванні продукції вказано:
- Висоту профілю.
- Вид продукції.
Для прикладу розглянемо марку ПК-45 – це профнастил покрівельного різновиду, профілювання якого виконано із висотою 45 мм. Це є середнім показником висоти профілю, чого цілком достатньо для використання виробу у покрівельному будівництві.
Загалом подібне маркування є дуже зручним не лише для покупців, але й для продавців та будівельників, які мають змогу дати точніші рекомендації своїм клієнтам. Адже відомо, що чим кращий вибір ви зробите, тим довше та якісніше зможе слугувати облаштована конструкція із профнастилу.
Використовуючи профнастил за призначенням вдається:
- довести до максимальної ефективність його застосування,
- знизити ризики ремонту в майбутньому,
- оптимізувати витрати на придбання.
Обговорення