Підрив Каховської ГЕС мав колосальні наслідки у перші дні трагедії. Та масштаби трагедії більші і не обмежуються лише півднем нашої країни.
Це гуманітарні, економічні, а головне – екологічні наслідки для людей, кажуть тернопільські експерти, передає Т1 Новини.
Вчений-біолог Василь Грубінко зазначає:
“Серед екологічних наслідків – затоплення величезних територій. Маємо очікувати таке явище як безводдя територій. Це вже відчувається в Криму. Питна вода на затоплених територіях – зіпсована”.
Щоб відбулось повне екологічне відновлення після знищення Каховської ГЕС знадобиться приблизно 15-20 років, кажуть фахівці. Потрібно готуватись до того, що Україна не матиме такого обсягу врожаю, як це було, до прикладу, до 2021 року. Минулого року врожай на південних та східних територіях зменшився через обстріли, пожежі, замінування. Цього року додались проблеми через підрив Каховської ГЕС.
Підрив російськими окупантами греблі Каховської ГЕС становить ризик втрати 10-14% урожаю овочевих культур через затоплення або порушення зрошення, проте Нацбанк України оцінює цей показник у 5%, повідомив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.
В Тернополі настрої людей теж бентежні. Переживають, яким буде цьогорічний урожай і ціни на ринку. Адже Каховська ГЕС хоч і відносно далеко, проте наслідки стануть помітними вже осінню.
Обговорення