Батькам нагадують про необхідність слідкувати за дітьми в Інтернеті, цікавитися їхніми друзями та захопленнями. Адже, останнім часом у соціальним мережах чимало небезпечних спільнот, які спонукають підлітків вчиняти собі шкоду.
Інформація про небезпечні ігри, на кшталт «Синій кит», «Тихий дом», «Біжи або помри» набуває все більшого розголосу. Не так давно жертви небезпечних ігор були зафіксовані в Києві та Івано-Франківську. Днями правоохоронцям вдалося врятувати 13-річного хлопчика з Тернопільщини, який намагався вирізати собі орнамент лезом на руці.
«Він зайшов у соціальну мережу «Вконтакте», йому прийшла запрошення до участі в спільноті «Синій кит». Підтвердивши свою участь хлопчик отримав декілька інформаційних повідомлень. Серед них відео дівчаток-близнючок, які розповідали про важке життя. Під час перегляду відео хлопчик зауважив, що у дівчаток змінювався колір очей. Вдалося визначити, що були присутні елементи гіпнозу у відео», – каже начальник Головного управління Національної поліції області Олександр Богомол.
Це не єдиний випадок області, коли дітям пропонувати грати в небезпечну гру. В інших випадках, на щастя, дітей вдалося відмовити від участі. Начальник відділу ювенальної превенції Петро Тихович зазначив: правоохоронці спільно з міністерством охорони здоров’я активно працюватимуть в навчальних закладах, це найпростіший спосіб перевірити дітей та попередити про небезпеку, адже діти найбільше часу проводять у школах.
«Проводиться активна робота в навчальних закладах. Наші працівники виступають на батьківських зборах, де інформують про такі випадки. Даємо алгоритми дій, як виявити чи зареєстрована дитина у спільноті, і що робити, якщо виникла небезпека.» Сказав Петро Тихович.
Тернопільським школам доведеться нести відповідальність за порушення закону
Правоохоронці намагаються відстежити джерела надходження інформації про небезпечні спільноти до дітей, однак повністю заблокувати ситуацію не вдасться. Продовжує Олександр Богомол.
«Єдиний метод впливу – повністю заблокувати інтернет-мережу, проте цього зробити неможливо. Використовують різні соціальні мережі. Ми можемо провести тільки профілактику.»
Не варто забороняти користуватися гаджетами, адже це стає ще привабливішим в дитячих очах. Батькам радять більше приділяти уваги своїм дітям, стежити чим вони займаються в Інтернеті та цікавитися захопленнями, аби запобігти небезпеці.
Обговорення