Перед дітьми, які закінчують інтернатні заклади стоїть чимало різноманітних викликів. Один із таких – соціально економічний. Вони не здатні самостійно формувати бюджет, правильно розприділяти кошти, шукати роботу. У цьому їм допомагають волонтери. Тернопільський молодіжний центр праці для дітей-сиріт проводить тренінги, які насамперед стосуються профорієнтації. Їх навчають як правильно обрати професію, аби в подальшому мати хорошу роботу.
Допомагаємо у виборі навчального закладу. Пробуємо аналізувати, яку саме освіту вони хочуть здобути, які напрямки, спеціальності є у тих чи інших вузах. Окрім того розповідаємо наскільки важлива робота, досвід навіть у юному віці. Ми розповідаємо не тільки про можливості працевлаштування після закінчення навчального закладу, а й про волонтерство, проходження практики та стажування. – Каже директор обласного молодіжного центру праці Ірина Яремчук.
Координатор програми «На порозі самостійного життя», психолог Ірина Вакалюк зазначає: діти-сироти зазвичай не мають таких навиків у спілкуванні, як інші. Їм важко робити здавалося б елементарні речі: піти в магазин, приготувати їжу чи вирішити якусь проблему. Вони не готові як психологічно, та і морально. Вони недостатньо підготовлені у фінансовому плану. Ці діти отримують фінансову допомогу від держави, стипендію, проте не завжди знають як ефективно нею розпоряджатися. Ці всі моменти ми припрацьовуємо під час програми «На порозі самостійного життя, яка є рушійною силою. Діти можуть оцінити середовище, в яке вийдуть і оцінюють свої можливості. Ми залучаємо партнерів, які нам в цьому допомагають.
Протягом тренінгів дітям розповідають як спілкуватися із роботодавцем під час співбесіди, як правильно себе зарекомендувати та написати резюме.
Вони граються у різні ігри. Пробують себе як у ролі роботодавця, так і у ролі роботошукача. Це діє їм можливість контролювати інших та задумуватися над тим, які дії повинні бути правильні, зрозуміти що це не просто теорія. Діти вже фактично стикаються з тими викликами, які постануть перед ними вже зовсім скоро, каже Ірина Яремчук.
Обговорення