Фестиваль-реконструкція “Луни повстанського краю”, саме таку назву носило свято, яке проходило впродавж 13-14 жовтня у селі Антонівці Шумського району. Організоване дійство було приурочене 75-тій річниці створення Української Повстанської Армії. На чолі із нардепом Ігорем Мосійчуком та депутатом Тернопільсьої облради, головою обласної територіальної організації “Радикальна партія Олега Ляшка” Богданом Яциковським, аби вшанувати пам’ять загиблих повстанців, святковою колоною прийшли на захід представники радикальної партії з усієї Тернопільщини.
Саме тут, у селі Антонівці, був створений повноцінний штаб УПА «Волинь-Південь», де, фактично, почала функціонувати Антонівська республіка, яка об’єднала навколо себе села Тернопільщини та Рівненщини. Тому концепція заходу – це повна реконструкція життя Української Повстанської Армії.
За словами Богдана Яциковського, проведення цього фестивалю у нелегкий для держави час має особливе значення.
«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять усіх, хто воював за становлення нашої України, тих, хто продемонстрував як самовіддано і жертовно потрібно вести боротьбу. У селі Антонівці – колисці зародження національно-визвольного руху, зараз зібралось кілька тисяч свідомих українців, патріотів, ветеранів, нинішніх захисників України, – зазначив у своєму виступі Богдан Яциковський. – Радий, що маємо у своїй команді належний приклад патріотизму — Юрія Шухевича. Наша радикальна команда недозволить нікому забути звитягу воїнів УПА та тих, які віддають життя за державу сьогодні. Збережемо Україну, відновимо її кордони”.
Звертаючись до присутніх народний депутат Ігор Мосійчук зауважив, що Антонівці – це не просто місце-музей, а місце, де ми черпаємо дух боротьби, дух спротиву та незламності, який допомагає нам боротись з ворожими московськими окупантами на сході країни та внутрішнім ворогом, який, на жаль, по сьогодні існує в нашій державі.
“75 років тому Роман Шухевич очолив армію нескорених, та відійшовши у вічність, передав нам зброю – прапор боротьби, який ми та наші діти повинні гідно нести впродовж життя”, – підкреслив нардеп.
Після урочистої частини учасники заходу вирушили до повстанського кладовища, де вшанували пам’ять дванадцятьох полеглих воїнів УПА покладанням квітів до їх могил.
Загалом за два дні учасники та гості фесту мали змогу поринути в атмосферу повстанського життя. А відворення картини бойових дій повністю перенесло у ті часи.
На місці штабу УПА відкрили криївку, конюшню та пекарню, де пекли хліб і пригощали ним всіх бажаючих, а колективи з радістю розважали гостей виконанням повстанських пісень та зачитуванням патріотичних поезій.
Цього дня вшанувати воїнів Української повстанської армії з’їхались не лише з Тернопільщини. Були й гості з Рівненщини, Києва та інших куточків України, які приїхали вклонитися звитязі людей, що віддаи життя за нашу незалежність.
Обговорення