Пневматична зброя доволі популярна в Україні через відносно невисоку вартість і відсутність необхідності отримувати дозвіл на більшість з таких типів гвинтівок. Але така доступність породжує у частини покупців дещо завищені очікування щодо пневматики та не зовсім правильне розуміння, для чого вона власне призначена.
Полювання із пневматикою: чи дозволено це законом?
Законодавство України дозволяє полювання тільки з тією зброєю, що зареєстрована у дозвільних органах. Водночас купівля пневматичної зброї калібром до 4,5 мм або зі швидкістю польоту кулі не більше 100 м/с не потребує жодних дозвільних документів. Тобто людина може спокійно купити пневматику з такими характеристиками, але для полювання доведеться ставити її на облік і отримувати ліцензію на відстріл.
В такому випадку для полювання краще придбати щось потужніше, як пневматична гвинтівка калібром від 4,5 мм і швидкістю кулі понад 100 м/с. Адже для її придбання все одно доведеться отримувати дозвіл.
Але слід врахувати, що в умовах воєнного стану полювання в Україні заборонено в принципі.
Пневматика для самооборони: чи варто?
Попри те, що пневматичні гвинтівки великої потужності за своїми характеристиками придатні для полювання на дикого звіра, для самозахисту вони малоефективні. Адже через маленьку вагу кулі вони мають мізерну зупинну дію, але при цьому можуть нанести тяжкі проникаючі пошкодження, що може бути кваліфіковано судом, як перевищення меж необхідної самооборони.
Спортивно-розважальна стрільба — головне призначення пневматики
Отже, купувати пневматичну зброю має сенс, якщо ви плануєте вправлятися у стрільбі по мішенях, бляшанках тощо. Таким задачам пневматична гвинтівка калібром до 4,5 мм відповідає якнайкраще — не потребує дозволу, безшумна, кульки коштують недорого.
Тільки треба врахувати, що стрільба з пневматичної зброї у невідведених для цього місцях заборонена. Стрільби в населених пунктах однозначно слід уникати, якщо тільки не йдеться про тир чи спеціально обладнаний майданчик.