Дошкільні навчальні заклади у місті забезпечують потреби майже усіх дітей трьохрічного віку – пишуть Тернополяни.
За словами начальника управління освіти та науки Ольги Похиляк, останні декілька років у місті створювалося по 12-13 груп у діючих дитячих садочках та було створено два дитячі садки №3 на Дружбі та №4 на БАМі.
Наступного року у місті заплановано відкрити ще шість додаткових груп для дошкільнят, три з яких будуть розміщені у мікрорайоні «Новий світ».
Також з міського бюджету цього року було виділено 5 мільйонів гривень на оновлення матеріально-технічної бази загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів Тернополя. Ще 36 мільйонів пішло на капітальні ремонти. Проте, як зізнається Ольга Похиляк, 100% запезпечити фінансами дошкільні навчальні заклади міськрада не можу. Частково все ж повинні допомагати батьки.
«Діти повинні розвиватися. Для цього потрібно постійно оновлювати дидактичні матеріали тому придбання зошитів, ручок, олівців, роздаткового матеріалу тощо йде в основному за кошти батьків.
На миючі засоби виділяються кошти з міського бюджету. Проте про інші потреби по-можливості повинні подбати батьки. Наприклад, у 24 садочку батько за свій кошт капітально відремонтував спальню. Подібні випадки є в інших садочках і школах.
Але такі випадки не повинні бути масовими. Адже батьки не повинні за власні кошти міняти вікна, двері, килими тощо. Якщо винекне необхідність – ми зайвжди знайдемо на це гроші в бюджеті.
Також хочу наголосити, коли батьки приходять в садок і їх просять в міру можливості здати благодійні внески, то це не означає, що хто не здасть, того дитину не приймуть в садок. За списком електронної реєстрації завідуюча пише відношення, а ми пишемо наказ, і всіх без винятку приймають у дошкільний заклад», – зауважила Ольга Похиляк.