Наймолодший з чотирьох річних постів є піст Успенський. Почався він 14 серпня й триватиме до 27 серпня включно. Саме на 28-й серпневий день припадає святкування празника Успіння Пресвятої Богородиці, до якого православні готуються постом.
14 серпня Православна Церква відзначила свято Моковея, і з того часу розпочинається двотижневий піст. Успенський піст знаний також як “Богородицький”, “Спасо-Богородичний” чи просто “Спасівка”. Як “Петрівка” й “Пилипівка”, так і Успенський піст увійшов не від церковного законодавства, а через звичай.
Традиція до великих празників завжди готуватися постом і молитвою бере початок від часів перших християн. Точнісінько у такий спосіб Пречиста Діва Марія готувалася до свого святого Успіння та зустрічі у Царстві небесному із Сином Божим.
Сам піст був суворіший від “Петрівки” і “Пилипівки”, проте, лагідніший від Великого Посту. Митрополит Фотій (1408 – 1431) радив у перший день посту не вживати ні риби, ні м’яса. Інших приписів він більше не давав то ж Успенський піст відтоді залишився таким, яким ми знаємо його сьогодні: обов’язковий і без різноманітних скорочень аж до празника Успіння Марії. Від язичницьких часів лишилась традиція серед людей у цей час утримуватись від надмірного споживання харчів, аби уберегтися від недугів.
Деталі в сюжеті ТВ4.
Обговорення