Скільки одночасно пасажирів з “Єдиним квитком”, тобто по пересадці, можуть їхати у громадському транспорті Тернополя? Таке питання виникло у мене після того, як я стала свідком цікавого інциденту.
Днями я їхала у центр маршруткою, приватною. Транспорт був доволі заповнений. На одній із зупинок зайшли дві дівчини. Судячи з усього, з “Єдиним квитком”. Але, з якихось причин, водій відмовився їх брати і, наскільки я почула, направив до комунального транспорту. Після цього дівчата вийшли з маршрутки.
Послуга “Єдиний квиток” в громадському транспорті Тернополя запрацювала із 1 жовтня 2021 року. Заплативши за проїзд один раз, пасажир може робити необмежену кількість пересадок в інший транспорт протягом 30 хвилин. Так розповідали про нововведення тоді у міському управлінні транспортних мереж.
Тож, після побаченого, у мене виникли деякі запитання. Наприклад, чи є якість обмеження щодо кількості пасажирів, які одночасно можуть їхати у транспорті по пересадці.
“Обмежень для водіїв або пасажирів громадського транспорту, в частині користування послугою «Єдиний квиток», немає”, – повідомили в міській раді у відповіді на інформаційний запит.
Але є нюанси. Зокрема, компенсація власнику громадського транспорту за перевезення пасажирів, які скористались послугою «Єдиний квиток», не здійснюється. А облік пасажирів по пересадці не проводять.
Тобто, умовно, якщо з тролейбуса вийдуть десятеро пасажирів із діючим “Єдиним квитком” і пересядуть у маршрутку, водій має їх везти, подобається йому це чи ні. І навпаки.
Яна Полухіна
Обговорення