В одній з шахт у ПАР знайдено незвичайних живих організмів, які можуть виживати на глибині трьох кілометрів без доступу світла і кисню.
Відкрила їх міжнародна команда біологів на чолі з мікробіологами з Техаського університету (США) та шведського університету Упсали, пише газета Експрес.
Учені розшифрували геном кількох мікроорганізмів з підземного царства. Після цього дані порівняли з будовою ДНК ряду бактерій, що живуть у водних і наземних середовищах. Результати аналізів показали, що виявлені мікроорганізми належать до невідомої раніше родини археїв.
“Археї — це одноклітинні живі організми, що не мають клітинних ядер — так звані прокаріоти, — пояснює Андрій Пустовалов з ННЦ “Інститут біології”. — Проте на молекулярному рівні вони помітно відрізняються від бактерій, які також є без’ядерними, а також від еукаріотів (живі організми, клітини яких містять ядра).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоб допомогти державі, тернополяни мусять померти до пенсії
Ще донедавна мікробіологи вважали, що археї належать до царства бактерій, але згодом їх було виділено в окреме царство”. На думку вчених, “пекельні” мікроби вже від самого початку були пристосовані до життя під землею, а не були занесені до шахти з поверхні. Їх назвали Hadesarchaea — на честь греко-римського бога підземного світу Гадеса. А “пекельними” називають тому, що вони можуть жити на глибині трьох кілометрів під землею, де температура сягає близько 100 градусів за Цельсієм.
Обговорення