• Останні
  • У тренді
Пасхальне послання Епіфанія

Пасхальне послання Митрополита Київського і всієї України Епіфанія

20.04.2025
Іван Попик

На війні загинув випускник Чортківського ННІПБ ЗУНУ Іван Попик

05.06.2025
У суботу, 7 червня, у центрі Тернополя обмежать рух транспорту

У суботу, 7 червня, у центрі Тернополя обмежать рух транспорту

05.06.2025
Борсуківська громада налагоджує партнерство з польською ґміною Граєво

Борсуківська громада налагоджує партнерство з польською ґміною Граєво

05.06.2025
На Тернопільському ставі з 11 червня розпочнеться купальний сезон

На Тернопільському ставі з 11 червня розпочнеться купальний сезон

05.06.2025
Тернопільський гирьовик Віталій Гурняк отримав звання кандидата у майстри спорту України

Тернопільський гирьовик Віталій Гурняк отримав звання кандидата у майстри спорту України

05.06.2025
На Тернопiльщинi розвивають нацiонально-патрiотичне виховання молодi

На Тернопiльщинi розвивають нацiонально-патрiотичне виховання молодi

05.06.2025
Тернополяни захищають небо Харкова від ворожих ракет і дронів

Тернополяни захищають небо Харкова від ворожих ракет і дронів

05.06.2025
Віталій Безгін

Віталій Безгін розповів про плани змін адміністративно-територіального устрою України

04.06.2025
Ірину Навізівську призначено директоркою Заліщицького навчально-реабілітаційного центру

Ірину Навізівську призначено директоркою Заліщицького навчально-реабілітаційного центру

04.06.2025
Вже восьмому фігуранту справи про будівництво Палацу спорту у Тернополі оголосили підозру

Чи можливо щось збудувати на своєму паї

04.06.2025
Вчителька з Тернополя вийшла на останній дзвоник у сукні за ескізом свого учня

Вчителька з Тернополя вийшла на останній дзвоник у сукні за ескізом свого учня

04.06.2025
суд

Житель Тернопільщини постане перед судом за розпалювання релігійної ворожнечі

04.06.2025
Четвер, 5 Червня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Пасхальне послання Митрополита Київського і всієї України Епіфанія

Опубліковано Вірослава Їжак
20.04.2025

Пасхальне послання
Митрополита Київського і всієї України Епіфанія преосвященним архіпастирям,
боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім православним вірним України

Дорогі брати і сестри!
Христос воскрес!

«Нині все наповнилося світлом – небо і земля, і глибини підземні; нехай же святкує все творіння Христове Воскресіння» (перший тропар третьої пісні канону Пасхи), – знову в радості співає Церква, зустрічаючи Господа, Який вийшов із гробу, коли переміг зло і смерть. Хоча нас із місцем та часом цієї радісної події розділяють і відстань у тисячі кілометрів, і двадцять століть історії, але силою та дією віри ми сьогодні також є серед свідків воскресіння Господнього. Тому нині, як і майже дві тисячі років тому, ми разом із жінками-мироносицями, які поспішили до гробу виконати свій обов’язок пошани до померлого Учителя, також чуємо від ангелів радісну звістку: «Не бійтеся, бо знаю, що ви шукаєте Ісуса розіп’ятого. Його нема тут – Він воскрес, як сказав» (Мф. 28: 5–6).

Ця радість, що наповнює наші серця, коли ми проголошуємо звістку про воскресіння Христове, є здійсненням на кожному з нас тих слів, які Господь сказав апостолу Фомі: «Ти повірив, тому що побачив Мене; блаженні ті, що не бачили і повірили» (Ін. 20: 29). Ми не бачили тілесними очима того, що побачили жінки-мироносиці та апостоли в день воскресіння, але силою віри, очима душі ми нині, в цей Великдень, істинно бачимо Господа Ісуса Христа, Який як переможець смерті вийшов із гробу.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Православний молодіжний табір “Вірля-2025”  на Тернопільщині чекає на молодь

Православний молодіжний табір “Вірля-2025” на Тернопільщині чекає на молодь

02.06.2025
Московський патріархат вбиває

Після «усунення» Михайла Головка у Тернопільській області жодна парафія московської церкви не перейшла до ПЦУ

11.05.2025

І саме тому Христове воскресіння для нас – не якась подія, що давно минула, а тим більше – не символічна розповідь про перемогу добра над злом. Віра у Христа воскреслого і життя у згоді з цією вірою – наріжний камінь нашого сповідання, бо завдяки воскресінню Спасителя смерть подолана, зло вже не має над людиною абсолютної влади і пекло зазнало поразки.

Однак не треба забувати, що перед Христовим воскресінням були і зрада учня, і несправедливе судилище, і розп’яття на хресті, і смерть та поховання тіла у гробниці. Всі ці події ми нещодавно згадували у попередні дні, вшановуючи страсті Христові. І хіба не здавалося в той момент учням Спасителя й усім свідкам, що все це – страшний і сумний кінець, поразка надії, руйнування усіх сподівань? Але в той час, коли зло тріумфувало, воно зазнало для себе нищівної поразки.

Бог не може бути переможеним – Він завжди перемагає. Він утверджує правду. Він дає справедливу відплату і за добре, і за зле, і ніхто не уникне Божого суду. Тому й ми, дорогі брати і сестри, хоча й відзначаємо знову Великдень в умовах війни, в умовах горя і страждань, смертей та руйнувань, принесених російським агресором на українську мирну землю, все одно сьогодні радіємо. Радіємо, знаючи, що Христос воскрес як переможець над злом, і тому Він допомагає всяке зло подолати й перемогти. Ми радіємо, бо маємо у Христі воскреслому надію на вічне життя, знаючи, що навіть смерть є лише тимчасовою, бо в день Другого пришестя Спасителя вона відступить і назавжди втратить силу, а всі померлі воскреснуть.

Святкуючи Христове Воскресіння, ми сьогодні оновлюємо свою надію на перемогу правди й добра, отримуючи від Бога зміцнення для подальшої боротьби проти темряви й гріха як у самих собі, так і в навколишньому світі. І, ділячись великодньою радістю одні з одними, прославляючи Христа воскреслого та засвідчуючи свою особисту віру в Нього, ми як самі наповнюємося світлом, так і примножуємо світло навколо нас, відганяючи морок зла. Тому вітаймо наших ближніх і всіх зі Світлим Христовим Воскресінням!

Найперші особливі наші сердечні вітання, як і завжди у цей час війни, ми спрямовуємо до наших захисників, до українських воїнів. Завдяки вам ми і цей Великдень можемо святкувати у відносному спокої, звершуючи нині богослужіння рідною мовою, прославляючи Христа воскреслого у рідній Помісній Церкві. Нехай Господь допомагає вам у боротьбі та дає перемогу над ворогом!

Вітаємо волонтерів, медиків, вітаємо всіх наших друзів та союзників у всьому світі та всіх людей доброї волі, які, не зважаючи ні на що, продовжують діяльно сприяти перемозі правди й добра для України та світу, наполегливо наближаючи час справедливого, Богом благословенного миру.

У цей час свята ми не забуваємо у своїх молитвах про тих, хто відзначає цей Великдень в умовах російської окупації, у ворожій неволі та в полоні. Нехай Господь полегшить ваші труднощі й страждання, захистить вас від озлоблення людського і скоро визволить.

Наші сердечні вітання від Золотоверхого Києва, від собору Святої Софії, від української Києво-Печерської лаври нехай досягнуть усіх дітей України, де б вони зараз не жили. Попри всі зовнішні обставини часу нехай любов до Бога й до рідної України єднають усіх нас!

Вітаємо зі святом Воскресіння Христового Президента України, державну владу, місцеве самоврядування й усіх, хто покликаний до служіння суспільству. Нехай Бог благословляє всі ваші добрі справи, сприяє у наближенні перемоги правди та справедливого миру.

Розділяючи радість свята зі всіма, хто нині вшановує Світле Воскресіння Христове, будемо утверджуватися в нашій вірі, зміцнюватися надією на Бога, свідчити про них ділами милосердя та жертовної любові!

І будемо знову й знову проголошувати велику новину про Божу перемогу:

Христос воскрес!

Епіфаній

Митрополит Київський і всієї України,
Предстоятель Православної Церкви України

Пасха Христова,
2025 року Божого,
м. Київ

Читайте нас в Google News
Теги: ВеликденьВеликоднє посланняМитрополит ЕпіфанійПасхальне посланняпцу
Share6ShareSend

Пов'язані публікації

Жовтий Фартух

«Жовтий Фартух» роздав понад 170 Великодніх обідів людям у потребі

26.04.2025
У Настасові під Тернополем храм прикрасили сотнями вишитих писанок

У Настасові під Тернополем храм прикрасили сотнями вишитих писанок

23.04.2025
Завантажити ще
Опілля квас Опілля квас Опілля квас
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • Відійшла у вічність учителька Бережанського ліцею Стефанія Плеш 05.06.2025
  • У Бережанах на Тернопільщині жінка впала до підвалу 05.06.2025
  • Завтра без газу залишиться ряд сіл Тернопільського району 04.06.2025
  • На фронті загинув захисник Іван Березюк з Тернопільщини 04.06.2025
  • Після важкої хвороби відійшла у вічність медична сестра Тернопільського перинатального центру Світлана Придаткевич 04.06.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua



  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.