Реорганізація медицини триває. В Україні мають намір запровадити західну модель реформування. Кожна лікарня, яка має цілодобову систему діагностики та терапії, матиме відділення екстренної медичної допомоги. Повідомляє ІНТБ
Лікарів швидких планують замінити парамедиками. Тобто на виклик до хворого приїзжатиме фельдшер з медицини невідкладних станів. Парамедиків готуватимуть протягом 4-х місяців, розповів доктор медичних наук, професор, зав. кафедри медицини катастроф та військової медицини ТДМУ ім. І. Горбачевського Арсен Гудима.
Тернопільський священик пояснив, чому не можна йти до загальної Сповіді
На першому етапі підготовки вони хочуть створити групу інструкторів або перепідготувати викладачів, які будуть вчити парамедиків. Другий етап – розробка стандарту освіти, тобто, як вчити, що ми від них хочемо. Третій етап – це забезпечення навчального процесу необхідними засобами, без яких навчання в принципі неможливе. Четвертий етап – це підготовка першої групи парамедиків, які будуть навчатися в Україні десь в тих центрах, де є матеріально-технічні засоби. Я вважаю, що нас університет в цьому плані вже, в принципі, готовий. І перший випуск парамедиків очікується в 2020 році в кількості аж 120 чоловік, зазначив Арсен Гудима.
Готуватимуть не тільки медиків, а й відділення. Якщо все працюватиме в комплексі, тоді реформа буде вдалою. Крім того відзначено, що надавати першу медичну допомогу повинні вміти також надзвичайники та працівники поліції.
Обговорення