Кілька днів тому пайовики цієї компанії прийшли під стіни мерії, аби з’ясувати, чому чиновники скасували містобудівні умови “Набережному кварталу”. Люди досі не можуть (чи не хочуть) усвідомити, як таке можливе, щоб у забудовника були відсутні будь-які дозвільні документи на роботи.
Словом, в наші дні активно розгортається друга за розмахом будівельна афера після «Будівельника» Щепановського.
У міській раді під час зустрічі з ошуканими пайовиками «Набережного кварталу» вирішили створити робочу групу. В неї увійшли представники житлово-будівельного кооперативу «Файне місто2», управління архітектури, містобудування та кадастру міськради, відділу земельних ресурсів, юридичного управління і депутатської комісії з питань містобудування. Разом будуть розплутувати гордіїв вузол горе-будівельників.
Як з’ясувалося, понад чотири десятки пайовиків внесли 100 відсотків коштів за обіцяне «Набережним кварталом» житло на вулиці Микулинецькій. Нині там забиті тільки палі і жодними будівельними роботами не пахне. Договори, які підписали тернополяни з «Набережними кварталом», а по факту – ЖБК «Файне місто2», містять наступний пункт – ТзОВ «Комунсервіс – Серет» уклав договір найму земельної ділянки для кооперативу. Насправді останній документ не має ніякої юридичної сили. Його «склепали» тільки для того, щоби заплутати пайовиків, дати їм ілюзію достовірності і насправді підвести під монастир.
Нині пайовики «Набережного кварталу» опинилися в патовій ситуації: гроші віддали забудовнику, квартир немає, а довести свою правоту не можуть через хитро заплутані юридичні лазівки з договорами.
Незважаючи на відсутність документів для початку будівельних робіт, забудовник усе одно обплутав обіцянками довірливих тернополян. Затягнувши їх у пастку, «специ» з «Набережного кварталу» змусили ходити по владних кабінетах і самотужки вибивати дозволи. А коли ситуація не вирішилася, списали все на владу і почали вороже налаштовувати своїх пайовиків. У той же час в міській раді робили все можливе, аби не допустити повторення сценарію, як зі Щепановським. Адже від початку цієї «набережнокварталівської епопеї» було зрозуміло, що в Тернополі готують «Будівельник-2».
Нині тривають суди з приводу визнання недійсним договору забудови. В той же час міська влада звернулася з листами до усіх контролюючих органів зупинити аферу. Так, Держархбудінспекцію в Тернопільській області закликали провести перевірку дотримання будівельних норм, стандартів, якості будматеріалів на місці незаконного будівництва. Також закликали зупинити роботи, оскільки інспекція видала деякі дозволи, не маючи на руках дозвільну документацію міськради.
Лист направили в Тернопільський відділ поліції головного управління Національної поліції та прокурору Тернопільської області. Міська влада просить правоохоронні органи розібратися з законністю збору коштів «Набережним кварталом» з пайовиків. Їх, як і у випадку «Будівельника», заманили низькою, демпінговою ціною за квадратні метри, зібрали майже всю суму, а житла не зводять. І найгірше – довести ці махінації буде дуже важко. Досвід у справі Щепановського це підтверджує.
Обговорення