19 серпня на сесії Тернопільської міської ради планується присвоїти звання “Почесний громадянин Тернополя” 9 людям. Це переважно учасники АТО, які загинули на сході України. Також цьогоріч на розгляд міської ради винесено кандидатуру Володимира Кравця. Серед достойних, яких номінували на це звання, фігура Володимира Кравця є спірною. Не зважаючи на те, що Кравець очолює вуз вже понад чверть століття і при всіх владах, за ним постійно тягнеться шлейф скандальності, – пише Тернопільський Тиждень.
Обережно! Плагіат
– У друкованому видання «Персонал» (№1/2008)під рубрикою «Обережно! Плагіат» надрукована стаття “Неперевершений зразок наукоподібного крутійства». Автор Євдоким Ратундол-Припір (професор), ґрунтовно дослідив, що видання В.П. Кравця під назвою «Психологія сімейного життя» (навчальний посібник для студентів педвузів, що здобуваються спеціальність «Практична психологія»), яке вийшло друком у видавництві «Тернопіль» у 1995 році у двох частинах (обсягом 312 ст. – перша частина та 389 ст. – друга частина) – суцільний плагіат. Як доказ, автор навів перелік видань різних авторів, з яких слово в слово переписано найбільше матеріалу (більше 40 авторів) плюс мали місце чисельні перекручення та помилки. Більше того, Кравець, як стверджує автор, слово в слово переписує цитати Маркса, Енгельса і їх послідовників.
Внаслідок цього вийшла з-під пера члена-кореспондента чотирьох поверхова психолого-еротично-пеагогічно-сексуальна каламуть для задурманення світлих студентських умів, негативний зразок друкованої навчальної продукції. Видання посібника Кравець здійснив суто по-ректорськи: без будь-яких рецензентів і рецензій, без рекомендацій до друку кафедрою психології й навіть вченою радою ВНЗ. Він минув ці інстанції й перешкод, очевидно, побоюючись, що не пропустять, визнають його творіння непотребом.
– Ще один плагіат. У газеті «Освіта» за авторства Л. Федоришин-Івнчуків вийшла публікація про підручник «Історія української школи і педагогіки» (автор – В. Кравець). У ній автор переконує, що в монографії В. кравця 106 повних сторінок із 360 переписані майже слово в слово з інших книжок.
Заслужений освітянин
У газеті «Голос України» від 26 грудня 2000 року за авторства Володимира Колінця друком вийшла стаття «Як стати заслуженим» про те, як за чисельні факти хабарництва та плагіату Володимир Кравець отримав звання заслуженого працівника освіти України.
У газеті «Голос України» (22 січня 2002 року) вийшла стаття за авторства Володимира Колінця «На Кравця – до Кравця, або Віз і нині там» – знову про плагіат та звання.
«Науковий доробок» ректора Кравця
У газеті «Нова ера» від 11 лютого 2009 року надруковано звернення від громадськості Тернопілля до Президента, міністра освіти та голови вищої атестаційної комісії в якій активісти просять оцінити «науковий доробок» ректора Кравця.
Обговорення