Капелан у школі – це не законно? Нещодавня новина про те, що у тернопільській загальноосвітній школі №11 почав працювати священнослужитель, отримала цікаве продовження.
Адвокат Тетяна Семусь опублікувала на своїй сторінці, зокрема, скріншот переписки, де нібито капелан просить батьків написати заяву на дозвіл проведення зустрічей із дітьми. І підписати – “заднім” числом.
“«Офіційний капелан» раптом допер, що підписання договору з навчальним закладом (ТЗОШ 11) то гарно і поважно, але не зовсім достатньо, щоб порушувати ст. 35 Конституції України та ст. 6 Закону України «Про освіту» і почав істерично випрошувати батьків дуже-сильно-заднім-числом писати заяви про дозвіл дітям на відвідування на території закладу освіти заходів, де він проповідуватиме релігію”, – написала Тетяна Семусь.
Вона також повідомила, що “декілька заяв на імʼя директора школи про неприпустимість порушення вказаних вище статей дуже поставлять «на шпагат» директора школи і дадуть шанс повернути проповідування з території закладу освіти на територію церкви”.
Нагадаємо, як повідомляло Суспільне, тернопільській загальноосвітній школі №11 почав працювати капелан. Єпархія Української греко-католицької церкви та навчальний заклад уклали договір. Згідно з ним духовним наставником учнів та вчителів став отець Роман Підгайний.
Зазначимо, відповідно до ЗУ “Про освіту”, а саме у ст. 6 – Засади державної політики у сфері освіти та принципи освітньої діяльності, зокрема, зазначено:
- Засадами державної політики у сфері освіти та принципами освітньої діяльності є:
“…невтручання релігійних організацій в освітній процес (крім випадків, визначених цим Законом);
різнобічність та збалансованість інформації щодо політичних, світоглядних та релігійних питань;”.
Обговорення