Сонячні опіки — це пошкодження шкіри, яке виникає внаслідок впливу ультрафіолетового випромінювання від сонця. Виникнення сонячних опіків може бути спричинено довготривалим перебуванням на сонці, особливо в період з 10 ранку до 4 години вечора, коли випромінювання є найбільш інтенсивним.
Сонячні опіки також можуть виникати через недостатні заходи захисту від сонця, такі як неправильне використання захисних засобів, наприклад, нанесення занадто мало крему або невчасне його повторення. Також до факторів ризику виникнення сонячних
опіків належать світла шкіра, відсутність захисного одягу, застосування деяких лікарських препаратів, які підвищують чутливість шкіри до сонячного випромінювання, а також деякі захворювання, що підвищують чутливість до сонця.
Сонячні опіки можуть мати наслідки, такі як почервоніння, біль, відчуття дискомфорту на шкірі, шкірні висипи, лущення та обпікання. Тому важливо захищати шкіру від сонця, використовуючи захисні засоби, такі як мазь від опіків або креми з високим рівнем SPF та носити захисний одяг, особливо під час тривалого перебування на сонці.
Як пришвидшити загоєння шкіри
Якщо ви отримали сонячні опіки, то важливо вжити заходів для полегшення болю та швидкого загоєння шкіри. Нижче наведено кілька порад щодо лікування сонячних опіків:
● Охолодження шкіри. Швидке охолодження може зменшити біль та запобігти поширенню пошкоджень. Використовуйте холодний компрес або прохолодну воду для охолодження шкіри. Не використовуйте льодяні компреси, оскільки це може спричинити подальше ушкодження шкіри.
● Використання лосьйону з алое вера. Лосьйон з алое вера має заспокійливі властивості та може полегшити біль та запобігти подальшому пошкодженню шкіри.
● Прийом анальгетиків. Якщо біль дуже сильний, варто прийняти анальгетик, такий як ібупрофен або парацетамол.
● Використання гідрокортизонового крему. Якщо шкіра сильно почервоніла та здута, то можна використовувати гідрокортизоновий крем для зменшення запалення Бепантен®.
● Пити багато води. При сонячних опіках важливо пити достатню кількість води, щоб уникнути зневоднення та допомогти швидше загоїтися шкірі.
Якщо сонячні опіки дуже серйозні, можна звернутися до лікаря. Лікар може призначити ліки для зменшення запалення та болю, а також надати поради щодо догляду за шкірою. Також варто уникати сонячного випромінювання наступних декілька днів та використовувати захисні засоби для запобігання подальших сонячних опіків.
______________________
* Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Бепантен крем 30 г, 100 г, UA/4157/01/01 від 30.11.2020 ; Бепантен, мазь 30 г, 100 г UA/4157/02/01 від 30.11.2020, крем Бепантен Плюс, 30 г, UA/7805/01/01 від 08.12.2017; Бепантен Плюс Спрей 30мл UA/7805/02/01 від 08.12.2017
Список літератури:
1. Васильєва М.Т., Бутко М.С. Нові препарати для лікування та загоєння ран – Харків: Медицина, 2013. – 145 с.
2. Гайдуль, К. В. Раневая инфекция: этиология, диагностика и антимикробная терапия [Текст]: информ. пос. / К. В. Гайдуль, А. А. Муконин. -М.: Науч.-информ. центр ООО «АБОЛмед», 2005.
3. Васильченко В.С. Раны. Лечение и профилактика осложнений. – К.: «СпецЛит», 2016. – 124 с.
Обговорення