Жителі вулиці Франка хочуть, щоб їхню вулицю закрили для проїзду автотранспорту. Вони скаржаться, що через інтенсивних рух, і вдень, і вночі, руйнуються будинки, постійний шум не дає заснути,а загазованість – відкрити вікна. Вони вже сім років намагаються «достукатись» до міської влади, але на свої звернення отримують формальні відписки. Проблеми, які їх турбують вони озвучили під час чергового засідання сесії міської ради.
– Упродовж семи років ми звертаємось до виконкому з проханням вирішити нашу проблему, але отримуємо тільки формальні відписки і ніяких пояснень стосовно розв’язання проблем, – зазначив житель вулиці Франка. – Ширина тротуарів на вулиці місцями 0,6 метрів, незабезпечені державні санітарні норми щодо шумово-вібраційного та газового забруднення, а також безпеки руху пішоходів. Через вузькі тротуари неможливо проти батькам з коляскою чи старшим людям, щоб не вийти на проїжджу частину. За годину вулицею проїжджає 350 автотранспортних засобів. В нічний період рух транспорту вулицею заборонений, але ніхто цього не дотримується. Усе це створює нестерпні умови нашого проживання. Зневажено наші елементарні фізіологічні потреби: на сон, відпочинок, свіже повітря. При закритих вікнах неможливо заснути через шум моторів, неможливо провітрити кімнату, при відкритому вікні нечутно телевізора. Влітку неможливо відкрити вікна через шум і загазованість. Внаслідок постійної вібрації на стінах будинків виникають тріщини. Свого часу було проведене обстеження вулиці на дотримання державних будівельних норм, але керівник відділу технічного нагляду відмовився його підписувати. Тому жителі вулиці Франка закликають віднести її до категорії пішохідних.
Міський голова зазначив, що у міській раді опрацюють надані жителями вулиці матеріали. Також пообіцяв дати доручення фахівцям управління житлово-комунального господарства вивчити думку жителів сусідніх вулиць, бо якщо кожна вулиця буде вважати себе пішохідною зоною, то тернополяни будуть змушені користуватися гелікоптерами.
Обговорення