Міжфракційне депутатське об’єднання (МФДО) “Відновлення та розвиток лісів України” відвідало Тернопільщину 13 червня. Народні обранці із різних регіонів, а також нашого краю, побували у трьох філіях ДП “Ліси України” – у Бережанському, Кременецькому та Чортківському лісових господарствах.
“Тернопільська область відноситься до малолісистих регіонів країни. Площа земель лісогосподарського призначення лише трохи більше 200 тис. га. Наша стратегічна задача – збільшити лісистість області. Це екологічна безпека і інвестиція у майбутнє країни. Крім того, є економічна складова: місцеві ліси переважно складаються з цінних порід деревини (бук, ясень, граб, модрина)”, – зазначив голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець.
Цієї осені Тернопільщина збільшить обсяги висадки лісів. Завдяки підтримці МФДО до лісового фонду передадуть додаткові землі, зазначив голова.
Представники об’єднаннями під час візиту побачили, як працюють лісники, як відбувається управління господарською частиною, говорили про лісові дороги і пожежну безпеку, як відбувається спостереження за лісовими масивами та інше.
Ознайомилися з об’єктами постійної лісонасінневої бази – природними та штучно створеними насадженнями з цінними спадковими ознаками, що призначені для заготівлі лісового насіння на прикладі Борщівського лісництва.
Спілкувались обранці із керівниками громад, підприємцями щодо прогалин у законодавстві, дізнавались, що треба покращити.
“Найчастіше бізнес звертає увагу на те, що не всі лоти, які виставляються сьогодні на торги, є доступними для малого бізнесу, і дуже просили змін, наприклад, навіть у торгах при закупці масива. Говорили про те, що треба змінювати законодавство в процесі лісового реформування по всій Україні”, – наголосила народна обраниця з Тернопільщини Людмила Марченко.
Наступне засідання депутатського об’єднання “Відновлення та розвиток лісів України” відбудеться вже у столиці, аби якнайшвидше напрацювати і запровадити зміни. Адже реформа назріла ще, як то кажуть, на вчора, підкреслила Людмила Марченко.
“У нас є багато проблем з неосвоєними землями, які належать громадам. Вони не отримують доходів від оподаткування, не вирощують лісові масиви.
І ви знаєте, що відбулася катастрофа, екоцид на півдні, де постраждала велика частина насаджень, і природно-заповідні фонди. І тому це питання є досить болючим для України в цілому. Не тільки для Тернопільщини”.
Фото зі сторінки Людмили Марченко.
Обговорення