Дедалі частіше у квартирах і офісах можна зустріти очищувач повітря. Інноваційний прилад допомагає поліпшити мікроклімат у приміщенні, щоб ви почувалися бадьорим і здоровим. Повітря, яким ми дихаємо, чинить вплив на загальне самопочуття і може стати причиною розвитку багатьох захворювань, від астми до алергії. Очистити його від домішок покликаний компактний та ергономічний пристрій із лаконічним дизайном і простим керуванням.
Як працює очищувач повітря
В основі очищувачів повітря — спеціальні фільтри та вентилятор, який прокачує повітряний потік через пристрій. Потрапляючи всередину приладу, повітряні маси фільтруються від пилу, патогенних мікробів, бактерій, летких газів, формальдегідів і десятків інших забруднень, які людина не в змозі побачити. Усі шкідливі частинки залишаються всередині фільтра, а назовні потрапляє чисте й свіже повітря. Кому потрібен очищувач повітря? Усім! Сучасна екологічна ситуація залишає бажати кращого навіть у невеликих селищах, що й казати про великі, густонаселені мегаполіси. Робота заводів і фабрик, викиди СО2 в атмосферу з автомобільних вихлопів, звалища побутових відходів — усе це негативно впливає на якість повітряних мас. Особливо важливо купити очищувач повітря вразливим категоріям: сім’ям із маленькими дітьми, людям похилого віку, тим, хто скаржиться на часті застуди, бронхіти, алергічні реакції.
Особливості та функції очищувачів
Сучасні очищувачі повітря вміють не тільки фільтрувати повітряні маси. Їм також під силу такі завдання:
- зволоження та миття за допомогою встановленого всередині контейнера з водою;
- ароматизація для наповнення кімнати приємним запахом;
- озонування для дезодорації повітряних мас і підвищення % вмісту кисню;
- вентиляція для штучного провітрювання приміщення в умовах, коли немає можливості відкрити вікно.
Очищувачі повітря працюють на різних фільтрах:
- фільтр грубого очищення допомагає позбутися найбільших частинок сміття, шерсті тварин, волосся;
- вугільний фільтр ефективно поглинає неприємні запахи (зокрема тютюновий дим) та видаляє з повітря леткі гази;
- НЕРА-фільтр затримує до 99,98 % найдрібніших фракцій пилу, хвороботворних мікроорганізмів, алергенів і використовується в моделях преміумсегмента;
- електростатичний фільтр дезодорує повітря шляхом взаємного тяжіння різнополярних іонів, а також нейтралізує токсичність шкідливих речовин і наповнює кімнату свіжістю;
- фотокаталітичний фільтр знищує токсини й шкідливі частинки завдяки впливу ультрафіолетових променів.
Ще одна важлива характеристика — потужність приладу. Що вищий цей показник, то більшу площу здатен обслуговувати пристрій з обіцяною ефективністю. Якщо ви ще роздумуєте, потрібен вам очищувач повітря чи ні, не сумнівайтеся — потрібен!
Обговорення