Служба безпеки України (СБУ) завершила розслідування кримінальної справи проти 44-річного уродженця Тернопільщини, який після анексії Криму перейшов на бік росії та став активним учасником поширення кремлівської пропаганди. Він звинувачується у колабораційній діяльності, викривленні історичних фактів і маніпулюванні поняттями з метою дискредитації української державності.
Псевдонаукова пропаганда у Криму
Колаборант, який у 1997 році переїхав до Сімферополя для навчання у Таврійському національному університеті, після окупації Криму залишився на півострові. Він обійняв посаду доцента в кримському філіалі університету генпрокуратури рф і отримав звання «молодшого радника юстиції» у незаконних органах окупантів.
За даними СБУ, цей прокремлівський пропагандист використовував лекції, виставки та інші заходи, зокрема в міжнародному дитячому центрі «Артек», для поширення російської ідеології. Він маніпулював термінами, підміняючи «націоналізм» і «патріотизм» поняттям «нацизм», та переконував слухачів у злочинності української влади.
Звинувачення у виправданні збройної агресії
Колаборант активно брав участь у наукових конференціях і форумах, де виправдовував збройну агресію росії проти України. Його діяльність спрямована на поширення кремлівських наративів, які дискредитують українську державність.
На основі доказів, зібраних Службою безпеки України, обвинувачений постане перед судом за статтею 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.
У розшуку на окупованій території
Зараз колаборант переховується на тимчасово окупованих територіях. СБУ оголосила його в розшук і продовжує комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти національної безпеки України.
Досудове розслідування здійснювалося співробітниками Управління СБУ в Тернопільській області за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури.
Раніше ми писали про те, що СБУ та Нацполіція викрили посадовця КМДА та його спільників, які під час війни розікрали понад 6 млн грн.
Обговорення