22 травня відбувся лекторій для викладачів професійно-теоретичної підготовки та майстрів виробничого навчання. Захід організовано у рамках курсів підвищення кваліфікації на базі навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Тернопільській області відокремленого структурного підрозділу «Львівський навчально-науковий центр професійної освіти» Національного педагогічного університету ім. Драгоманова.
Під час лекторію присутнім розповіли, яка мета впровадження інклюзії у професійно-технічній освіті, що таке вимір соціального включення, як суспільство еволюціонувало у ставленні до осіб з особливими потребами. Також учасники заходу дізнались, що включає у себе поняття «універсальний дизайн», яку термінологію доречно застосовувати та яких правил етикету необхідно дотримуватися у взаємоідї із людьми з різними психо-фізичними порушеннями.
Зрозуміло, у доступній формі, підтверджуючи сказане реальними прикладами іноземних країн (США, Канада), спікерка лекторію, керівниця інклюзивно-ресурсного центру ТНПУ ім. В. Гнатюка, Зоряна Удич, розповіла про позитивний результат впровадження інклюзії у навчальних закладах різних типів.
В Україні інклюзія лише починає впроваджуватись в освітній сфері. Звісно існує ряд труднощів та викликів: супротив частини суспільства, потреба у додатковій перекваліфікації педагогічних працівників, брак ресурсів для технічного оснащення, тощо. Головним завданням на сьогодні стала потреба зміни суспільного мислення, стимулювання усвідомлення значення інклюзії. Адже створюючи умови для навчання сьогодні, завтра ми матимемо людину, яка реалізувалась у суспільстві, знайшла свою сферу у ньому, свій фах, заняття. Зміни не відбуваються миттєво, але діючи у правильному напрямку, розуміючи важливість процесу у майбутньому можливим буде уникнути тих проблем, які зараз гостро постали у суспільстві.