Бути особливо пильними і не піддаватися на різні провокації просять тернополян. Особливо напередодні Дня незалежності.
– Можуть створюватися мобільно-диверсійні групи, або постійно діючі групи, які можуть готувати диверсійні акти: вибухи, підпали, інші дії, які можуть перешкоджати інфраструктурі, життєво-важливим об’єктам – водоканали, мережі і так далі. Можуть створюватися осередки впливу ідеологічного, поширюватися плітки, чутки, неперевірену інформацію, – каже Володимир Воронін, заступник голови “Асоціації ветеранів МВС України”
Посіявши паніку можна фактично виграти війну, каже доктор психологічних наук, професор, Анатолій Фурман.
– Не на 95 відсотків, але більша частка 60-70 відсотків це дезорганізація навіть свідомих українців. Я не кажу, що рівень свідомості на Сході зовсім інша. І другий момент, це те що ментально українці добрі, поблажливі, десь трохи ледачі, занадто добрі щоб жити в умовах війни. Тобто, народ ще психологічно не готовий, він ще не зрозумів, що треба бути адаптованим до умов війни, – стверджує Анатолій Фурман, доктор психологічних наук, професор, голова ГО “Інтелектуальний штаб громадянського суспільства”
– Для людей може бути панічним не тільки заголовок, а те, що зараз немає газу, а через місяць, через два, що буде з ними, їх дітьми. А що будемо патиками палити, а не всі можуть, бо багатоповерхівки, здається ми не мегаполіс, але як будуть люди виживати. Ми бачимо приклад на Сході, коли немає води, світла, газу, хіба це не є війна, а як ми це роз’яснимо, покажемо. Ми журналісти не можемо без експертів, без ньюзмейкерів це поширювати і щось розповідати, – каже Юлія Винокур, заслужений журналіст України, генеральний директор TV4. Правоохоронці просять мешканців Тернопільщини не піддаватись на провокації і довіряти виключно офіційній інформації державних структур щодо ходу та результатів АТО. Про будь-які подібні прояви або наміри підриву обороноздатності України просять терміново повідомляти в СБУ за телефоном 52-90-00.
Обговорення