Голови облдержадміністрацій Західної України, згідно з інформацією, яку вони оприлюднили у своїх деклараціях про доходи на офіційних сайтах, переважно люди доволі заможні. У більшості з них статки перевищують поріг у півмільйона гривень, а у декого – і у 10 мільйонів.
Втім, як і у випадку з міськими головами Західної України, голови ОДА переважно реєструють бізнес, квартири, будинки, рахунки в банках на дружин та дітей. А себе виставляють, принаймні, в офіційних документах, їхніми бідними утриманцями, пише “Прес-Центр”.
Волинський голова – мільйонер, а тернопільський – «бідняк», який по кредиту заплатив більше, ніж заробив
У волинського голови Володимира Гунчика торік була найвища зарплата з усіх його колег Західної України. Він заробив загалом 1 мільйон 43 тисячі гривень (це в середньому 87 тисяч гривень на місяць), перебуваючи на посаді заступника президента Корпорації «Богдан», і далі – очолюючи область. А загалом торішній дохід п. Гунчика, включаючи зарплату, сягнув 1 мільйона 660 тисяч гривень. Адже ще майже 618 тисяч гривень Волинський голова ОДА отримав у вигляді дивідендів, процентів. Також на рахунках у банках він тримав 8,3 мільйона гривень.
Друге місце за кількістю грошей серед голів ОДА Західної України – у Рівненського голови Віталія Чугуннікова. До останнього розпуску Верховної Ради п. Чугунніков був нардепом і тільки у грудні торік очолив область. Його торішній дохід сягав понад 287 тисяч гривень, з яких майже 169 тисяч – зарплата (в середньому 14 тисяч гривень на місяць). Також п. Чугунніков отримав у 2014 році понад 55 тисяч гривень, здаючи в оренду майно, майже 50 тисяч – дивідендів, процентів, майже на 14 тисяч гривень продав цінних паперів. Також у п. Чугуннікова 235 тисяч гривень було на рахунках у банках та ще 40 тисяч становили його внески у статутний капітал підприємства.
Третє місце – у голови Хмельницької ОДА Михайла Загородного. Його торішній дохід сягав понад 420 тисяч гривень, з яких 407 тисяч – зарплата (в середньому 34 тисячі гривень на місяць). Стільки отримував він, працюючи директором з аграрних питань корпорації «Оболонь» (головою ОДА став тільки у березні цього року). Незважаючи на такий суттєвий дохід, п. Загородний потребував матеріальної допомоги, тож отримав її у розмірі 4 тисячі 650 гривень. Також він торік отримав майже 8 тисяч гривень дивідендів. І його внесок у статутний капітал підприємства склав 7,5 тисячі гривень.
На четвертому місці за кількістю грошей – голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук. З отриманих ним торік 289 тисяч гривень майже 148 тисяч становила зарплата (п. Гончарук очолював підприємство з виробництва продуктів «Лігос» і тільки з вересня почав керувати областю). Тож в середньому на місяць п. Гончарук отримував понад 12 тисяч гривень. Решта доходу склали кошти від продажу майна.
П’яте місце – у Чернівецького голови ОДА Олександра Фищука. До листопада торік він був депутатом Верховної Ради. Тож його доходом була винятково зарплата, яка становила майже 168 тисяч гривень на рік (приблизно 14 тисяч гривень на місяць).
Голова Львівської ОДА Олег Синютка за кількістю грошей займає шосте місце серед своїх колег Західної України. До грудня минулого року він був першим заступником міського голови Львівської міськради. Його дохід у 2014 році становив понад 165 тисяч гривень – лише зарплата, близько 14 тисяч гривень щомісяця.
І найменш грошовитими виявився голова Закарпатської ОДА Василь Губаль та Тернопільської – Степан Барна. Дохід Губаля торік становив майже 107 тисяч гривень, причому це була винятково зарплата (близько 9 тисяч гривень на місяць), бо він займав посаду голови Хустської райради, а з вересня – в.о. голови ОДА.
Дохід Барни – понад 47 тисяч гривень, з яких майже 45 тисяч – зарплата (близько 4 тисячі гривень на місяць). Заробив він ці кошти, будучи спочатку на посаді заступника директора ТОВ “Протекшн груп”, що займалося захистом інформації, а потім – депутата Верховної Ради. Решта доходу – це були дивіденди, проценти. Окрім цього, голова Тернопільської ОДА мав 52,5 тисячі гривень на рахунках у банках. Причому, з них 50 тисяч (більше за весь річний дохід) поклав торік у банк. Звідки вони взялися – хтозна. Бо у декларації про це не повідомляється.
Голів ОДА утримують дружини й діти-підприємці
Найбідніший голова ОДА – закарпатський Василь Губаль – вочевидь, не бідує, бо має членів сім’ї-мільйонерів. Торішній спільний дохід його дружини, зятя, доньки, сина, внучки сягав понад 1 мільйона гривень, з яких майже 60 тисяч – зарплата, решта – дохід від підприємницької діяльності. Ще на понад 3 мільйони гривень Губалі зробили внесків у статутні капітали підприємств.
Не набагато бідніша родина і в голови Івано-Франківської ОДА. Його дружина та донька торік теж отримали дохід у майже 1 мільйон гривень, перевищивши удвічі рівень доходу глави сімейства. Причому, переважно це були надходження від підприємницької діяльності і лише близько 26 тисяч гривень – зарплата.
На третьому місці за кількістю грошей – родина Рівненського голови ОДА. Так, дружина Віталія Чугуннікова та дві доньки отримали торік понад 748 тисяч гривень доходу і все це – від підприємницької діяльності. Цим перевищили на більш, як удвічі, дохід глави сімейства. Тож загалом дохід родини Чугуннікових теж сягав майже 1 мільйона гривень.
Четверте місце – у родини львівського губернатора. Дохід його дружини, доньки та сина сягав близько 98 тисяч гривень, з них лише понад 4 тисячі – дохід від викладацької і наукової діяльності, решта – дивіденди, проценти. Адже у родини на рахунках у банках було понад 573 тисячі гривень та ще майже 20 тисяч вона вклала у статутний капітал підприємства.
Далі за рівнем торішніх доходів йде дружина чернівецького голови ОДА Олександра Фищука. Її торішній дохід не набагато перевищив дохід чоловіка і сягав 233 тисяч, з яких 176 тисяч – зарплата, 30 тисяч – дивіденди, проценти, решта – інші доходи. Окрім цього, перша леді Буковини мала на рахунках у банках понад 235 тисяч гривень.
У решти голів ОДА Західної України доходи родин були скромніші і не перевищували суми, які заробили глави сімейств. У дружини хмельницького Михайла Загородного – понад 66 тисяч, з яких майже 14 тисяч – зарплата, решта – інші доходи. І ще вона мала на рахунках у банках майже 19 тисяч. У дружини тернопільського Степана Барни – дохід 36 тисяч гривень, з яких 28,5 тисячі – зарплата, решта – дивіденди, проценти. Також вона мала 57,5 тисячі у банках.
А ось губернатор-мільйонер з Волині Володимир Гунчик, виявляється, не має сім’ї. Принаймні офіційно. Тому й не звітує про її доходи.