Мерседеси, БМВ, кадилаки, ревучі байки, дирижаблі, підводні човни, літаки… Яким лише видом транспорту не намагаються вразити рідню і друзів новоспечені молодята дорогою у щасливе невідоме! Але заморська екзотика з часом набридає, наречені шукають чогось нового і…повертаються до традицій. Все більш популярними на Тернопільщині стають весільні кінні кортежі – економні, екологічно чисті і, за молодіжним сленгом, прикольні.
Білий фаетон віднедавна надає в оренду знайомим житель села Ліски на Збаражчині Степан Канюка. Першого клієнта – свого однокласника, який одружувався, знайшов його син Ярослав.
— Виготовлений на московському каретному заводі фаетон був у мого батька давно, — розповів Ярослав. — Їздили на ньому до знайомих на свята. А однокласник попросив прокатати його з нареченою. Нарядну бричку побачила сусідка, яка збиралася заміж, і теж захотіла проїхатися з нареченим до загсу.
Елегантному гужовому транспорту вже купа років. Колись він належав голові місцевого колгоспу. Коли колгосп розвалився, фаетон перейшов у спадок зоотехніку Степанові Канюці – в рахунок оплати праці. Довгий час візок припадав пилом на стайні. Тепер він час від часу стає в нагоді нареченим.
— Я підрихтував його, пофарбував в білий колір, вожу друзів-молодят за могорич, — каже Ярослав. — Замовлень від чужих людей не беру, бо для цього треба ставати підприємцем, а я на державній роботі, працюю ветлікарем. Недавно зарплату зменшили майже вдвічі. Якщо нічого на краще не зміниться, доведеться ставати підприємцем і займатися весільним бізнесом.
Світлана Ліщук.
На фото: традиційний весільний кортеж українців – бричка.
Обговорення