Напередодні Великодня на вулицях Тернополя збільшилась кількість жебраків. Спостережливим тернополянам впадає у вічі – немісцеві. Прохачі їдуть звідусіль, бо знають нашу добру вдачу. Але не варто поспішати подавати милостиню кожному зустрічному, бо жебрацтво вже давно із соціального явища переросло у непоганий бізнес.
Найчастіше з простягнутою рукою з регіону в регіон кочують безхатьки, громадяни, для яких це є основним способом заробітку або ж ті, хто збирає кошти для підтримки кримінальних груп. Зі слів заступника начальника управління громадської безпеки – начальник відділу дільничних інспекторів міліції Олександра Розпутнього, останні на території нашої області помічені не були.
– Ми виявляємо волоцюг та повідомляємо про них відповідні служби для здійснення соціального супроводу, регулярно проводимо із ними профілактичні бесіди, – розповів Олександр Розпутній. – Забрати з вулиць їх немає куди – для цього потрібні спеціальні притулки. Та й затримувати за жебрацтво не можемо, адже це не є порушенням закону, інша справа, якщо така людина скоїла крадіжку чи грабіж, але таких випадків цього річ не зареєстровано.
Незважаючи на позитивну статистику, міліціонери все ж радять бути обачними, коли подаєте милостиню. У жодному разі не демонструйте жебракові вміст свого гаманця чи портмоне. Краще відійдіть убік, вийміть кілька монет чи купюру, а вже потім подайте їх. Пильнуйте за своїми речами та кишенями, перебуваючи в людних місцях, на кшталт вокзалів, автобусних зупинок, ринків – там волоцюг найбільше, а також чимало тих, хто тільки й чекає зручної нагоди залізти до чужої кишені. Застерегли у секторі зв’язків з громадськістю УМВС України в Тернопільській області.
Обговорення