Луцький міський голова Ігор Поліщук запросив трьох нещодавно звільнених із полону військовослужбовців, щоб із перших вуст почути, в чому вони потребують першочергової допомоги. А Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець та члени його команди цими днями теж працювали на Волині, вивчаючи стан дотримання прав людини та соціального захисту і лікування військовослужбовців.
Захисники України були звільнені в рамках останніх великих обмінів.
Зокрема, гранатометник із 14 Окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого Валерій Кодня перебував у полоні 21 місяць. Побачити рідних солдат зміг лише 23 травня 2025 року.
Його побратим по Князівській бригаді, командир взводу, лейтенант Борис Василенко, потрапив у ворожий полон 3 липня 2024 року поблизу н. п. Вільшанка Куп’янського району Харківської області. Звільнений з полону 10 червня 2025 року.
Наприкінці травня додому повернувся і солдат зі складу одного з механізованих підрозділів 5 Окремої важкої механізованої бригади, лучанин Олександр Янчук, який потрапив у полон 9 жовтня 2024 року у н. п. Георгіївка Покровського району Донецької області.
«Висловив хлопцям слова вдячності та підтримки. Наголосив, що повернення додому кожного Героя – це свято для всієї Луцької громади», – підсумував Ігор Поліщук, який розповів захисникам, що у м. Луцьку працює сучасний Медичний центр реабілітації учасників бойових дій на чолі з ветераном війни в Афганістані, депутатом міськради Ігорем Гнетньовим. Усі звільнені з російської неволі українські бійці можуть туди звернутися за потреби та отримати безоплатну кваліфіковану допомогу від досвідчених психологів і медиків.
Після наради у Волинській обласній військовій адміністрації із її начальником Іваном Рудницьким та головою облради Григорієм Недопадом Уповноважений Верховної Ради України Дмитро Лубінець, який раніше був народним депутатом від тимчасово окупованого рашистами міста Волноваха Донецької області, наголосив, що пріоритетом у роботі його офісу є захист прав ветеранів і членів їхніх родин, повернення з тимчасово окупованих територій та окупації громадян України, особливо дітей, робота з сім’ями полонених та зниклих безвісти. А тому уважно вислухав доповідь про дотримання прав військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в області начальниці управління з питань ветеранської політики ОВА Віти Прокопчук.
Разом із заступницею Луцького міського голови Іриною Чебелюк, Уповноваженою з прав людини у Волинській області Юлією Спас та іншими супроводжуючими особами Дмитро Лубінець відверто поспілкувався безпосередньо з Захисниками України, які лікуються в Медичному центрі реабілітації учасників бойових дій у м. Луцьку, вислухавши їхні пропозиції. Спільно з військовими та медиками конкретизовано стратегію подальшого розвитку Центру.
Відділ зв’язків з громадськістю управління комунікацій Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
Фото відділу зв’язків з громадськістю управління комунікацій Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України, пресслужб Волинської обласної ради та Луцької міської ради.