– Сподіваюся, що «пакунок малюка» полегшить життя і батькам, і вашій донечці. Нам приємно, що ваша родина військових поповнилася ще одним маленьким щастям. Бажаємо, щоб Лілічка росла здоровою дівчинкою на потіху батькам. А ми, як держава, так і обласна влада, постараємося вам допомагати, – зазначив Степан Барна.
Також він подарував м’яку іграшку та планшет старшій донечці Когутів Христинці.
Нагадаємо, з 1 вересня в Україні стартував масштабний проект «Пакунок малюка». До 2020 року Міністерство соціальної політики, що реалізує цей проект, буде вивчати відгуки батьків, соціальних служб, місцевих органів влади і вносити необхідні зміни. Та надаватиме рекомендації, щоби речі були максимально корисні для здоров’я новонародженої дитини.
«Пакунок малюка» – це новий формат безповоротної соціальної допомоги для кожної дитини, яка народжується в Україні. Це – масштабний соціальний проект, що стартував одночасно по всій Україні, щоб усі українські немовлята отримували підтримку від держави незалежно від регіону проживання або рівня матеріальної забезпеченості. Міністерство охорони здоров’я надало експертну підтримку проекту в частині забезпечення здоров’я новонародженого.
«МОЗ України рекомендувало прибрати з пакунка будь-які медичні вироби і ліки, тому що їх має призначати лікар, а універсальних ліків, які підходять усім дітям, не існує. Крім того, МОЗ поділяє позицію Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо користі грудного вигодовування. Вигодовування сумішами можливе лише у тих випадках, коли жінка не може годувати дитину грудним молоком. Тому ми так само рекомендували не включати суміші і пляшечки до «пакунка малюка», адже вони могли спонукати матерів новонароджених дітей відмовитися від грудного вигодовування на користь сумішей», – вважає генеральний директор Директорату стратегічного планування і євроінтеграції МОЗ України Ірина Литовченко.
Отримати «пакунок малюка» можуть мати, батько, родичі, прийомні батьки чи патронатний вихователь. Для цього потрібно заповнити заяву у пологовому будинку чи у соціальній службі.
До програми уже долучилися 23 регіони і наразі вже 30 тис. родин по всій країні отримали «пакунки малюка». До кінця року у регіони доставлять майже 115 тисяч пакунків.
«До кінця жовтня в усіх регіонах буде достатня кількість «пакунків малюка», щоби кожна родина отримувала їх вчасно. Так само до кінця місяця свій пакунок отримають ті родини, які не одержали його у вересні чи жовтні. Сподіваємося, затримок більше не буде. Ми намагаємося створити систему, яка безперебійно працюватиме на постійній основі», – наголосив директор офісу UNOPS Андрій Буряковський.
Нагадаємо, програма «Пакунок малюка» наразі працює у тестовому режимі, що дає змогу оцінити всі нюанси реалізації, питання своєчасної доставки, документального оформлення, користі та зручності предметів у пакунку, отримати зворотній зв’язок від батьків, соціальних служб і місцевих органів влади.
Обговорення