У грудні 2022, Підгаєцька міська рада закупила військово-тактичної амуніції, на суму 300 тисяч гривень, разом з тим, на покупку генераторів було витрачено близько 250 тисяч гривень.
Подібні витрати — вже цілком звична ситуація, оскільки вже майже рік у країні війна. Проте, закупляли ці речі, чомусь, у підприємців, профіль діяльності котрих, далекий від виготовлення та реалізації військової амуніції.
До прикладу, 125 комплектів термо білизни, на суму 97 500 гривень, було придбано у Цільке Тетяни Степанівни з Івано-Франківська. Підприємець Цільке є учасником лише у 2 закупівлях, якщо не враховувати Підгаєцьку міську раду. Остання з яких відбулася у вересні 2020 року, а саме — постачання матеріалів для ремонту водопроводу вуличному комітету «Джерельце» села Коржова. У 2017 році вищезгадана особа продавала водогонні труби для Завадівської сільської ради.
Перейдемо до іншого випадку. Індивідуальне обмундирування, а саме: флісові куртки, флісові рукавиці, балаклави, купили у тернопільського підприємця Шаргана Мирослава Івановича. Сума складала 99 000 гривень. Це єдина операція продажу такого роду товарів підприємцем у системі «Прозоро». Основний напрям комерційної діяльності Шаргана – покрівельні роботи та ремонт будівель житлового і нежитлового призначення.
У Підгайцях з бюджету, на тактичні берці, було витрачено 99 200 гривень. Згідно договору, копії якого нам надали джерела з міської ради, підприємець Биць Мирослав Федорович, до 31 грудня, мав доставити 62 пари тактичного взуття. Підприємець зареєструвався у вересні 2022 року, та має лише 2 успішні закупівлі у системі «Прозоро», одна з яких для Підгаєцької міської ради.
Усі закупівлі здійснювалися на суму до 100 тисяч гривень, що дозволяє керівництву громади самостійно обирати в кого здійснювати закупівлю, оминаючи відкриті торги у системі «Прозоро». Чому саме ці підприємці стали підрядниками Підгаєцької міської ради, коли керівництво громади віддало в безоплатне користування комунальні приміщення з погашенням комунальних витрат підприємствам котрі шиють військовий одяг — розумного пояснення немає.
Станом на 20 січня 2023 року за інформацією джерел з Підгаєцької міської ради жодних товарів не прийнято на баланс від продавців, хоча згідно договорів, усі товари мали бути доставлені до 31 грудня 2022 року.
У грудні 2022 року Підгаєцька міська рада також закупила 4 генератори.
Один генератор, STALCO P-3087 8.7 kv, був придбаний для ЦНАПу, за 95 тисяч гривень. Ще два генератори PRAMAC PMI 2000, з різницею у 8 днів, купили для комунального підприємства «Дорожнє», за 19 та 28 тисяч гривень відповідно. Продавець цих генераторів підприємець з Івано- Франківська, основним видом діяльності котрого, є ремонт доріг та будівель.
Відділ культури, туризму, молоді та спорту Підгаєцької міської ради купив один генератор, за 70 тисяч, у вже згаданої Цільки Тетяни Степанівни.
Два генератори, потужністю більше 15 кВт/годин, Підгаєцькій громаді надали польські волонтери ще на початку війни. У грудні 2022 року один з них офіційно поставили на баланс одного з комунальних підприємств. Доля іншого генератора невідома.
При цьому, працівники підтверджують, що робота муціципальних установ зупиняється на час відключення електроенергії. Адмін будівлі не підключені до резервного живлення.
Арсен Верховій
Обговорення