«Легальна зайнятість – запорука гідного рівня життя та належного соціального захисту» – саме під таким гаслом, сьогодні, 15 квітня, у Тернопільському обласному центрі зайнятості відбулося підбиття підсумків діяльності служби зайнятості Тернопілля.
В обговоренні таких важливих питань як: зменшення кількості безробітних в області, легалізація праці, боротьба проти зарплати «у конвертах», підвищення рівня заробітної плати та рівня компетентності працівників взяли участь: Островська Олександра Зіновіївна, перший заступник обласного центру зайнятості, Воронка Олег Степанович, заступник директора департаменту соціального захисту ОДА – начальник управління моніторингу та організаційної роботи, Парій Михайло Петрович завідувач сектору представництва Держпідприємства України в Тернопільській області, приватні підприємці та інші експерти у галузі праці та працевлаштування.
Зокрема, Хаварівський Ігор Володимирович, заступник начальника Територіальної державної інспекції з питань праці у Тернопільській області – начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів наголосив на важливості легалізації праці як основи одержання соціальних гарантій, додержання законодавства та розповів про роботу здійснену у цьому напрямку:
– З метою легалізації зайнятості відповідно до чинного законодавства місцеві центри зайнятості реєструють договори між підприємцями-фізичними особами та найманими працівниками. З початку цього року зареєстровано 1765 трудових угод. Всього ж в області за такими угодами продовжують працювати більше 21 тисячі осіб. Також, у січні-березні працівники служби зайнятості провели 51 семінар з роботодавцями з питань формування та ведення соціально-відповідального бізнесу, 16 виїзних семінарів на територіях сільських та селищних рад. Як наслідок, до місцевих центрів зайнятості додатково надійшло 191 вакансія.
Разом із податківцями, представниками територіальної державної інспекції з питань праці, відповідних управлінь місцевих держадміністрацій спеціалісти базових центрів зайнятості входять до складу робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Протягом першого кварталу 2014 – го вони взяли участь у 98 обстеженнях щодо наявності оформлених трудових відносин між роботодавцями і працюючими. Під час цих обстежень виявлено 23 особи, з якими не були офіційно укладені трудові договори. Після проведення перевірок підприємці зареєстрували в місцевих центрах зайнятості 11 трудових договорів з найманими працівниками, повідомили у відділі організаційної та інформаційної роботи обласного центру зайнятості.
Обговорення