Від початку березня в області вже зафіксовані 37 випадків укусів кліщами, з них 19 – на території міста, кажуть експерти-епідеміологи. Тож від нинішнього дня вони будуть кропити парки спецзасобами, пише “20 хвилин”.
– У двох випадках ми виявили хворобу Лайма, – розповідає завідчувач відділення епідеміологічних досліджень міського відділу Тернопільського обласного лабораторного центру Держепідслужби Богдана Козяр. – Найчастіше випадки укусів кліщами були в парках “Національного Відродження”, “Загребелля” та гідропарку, разом їх вже шість за останній тиждень. Тож з четверга, 7 травня, ми будемо проводити заходи по знешкодженню кліщів у парках – будемо оприскувати траву спеціальним розчином, яка паралізує комах.
Даний розчин – безпечний для людей та тварин, але роботи будуть проводити пізно ввечері, щоб не заважати тернополянам, розповіла пані Козяр. Однак тернополян просять обмежити відвідування дитячих майданчиків та зон відпочинку.
Тернополянам нагадують: якщо ви йдете відпочивати на природу, то вибирайте для цього місця не під деревами, подалі від кущів, щоб поруч не було високої трави. Крім того, беріть одяг, який закриватиме ноги, руки та шию, та щільно до них прилягатиме. Також не завадить і головний убір. В будь-якому випадку речі краще вибирати світлого кольору, щоб шкідника можна було виявити швидше. Найкраще, звісно, проводити огляд щогодини, поки ви на природі – щоб вчасно струсити комаху з себе. Однак мало хто так робить. Тому хоча б огляньте одяг перед тим, як зайти додому – щоб не принести кліща з собою. Речі краще добре струсити.
Кліща людина може витягти і самостійно, якщо з часу укусу пройшло лише кілька годин, запевняє пані Козяр.
– Тоді він ще не міцно тримається, і за допомогою нігтів його можна видалити самостійно, – продовжує пані Козяр. – Однак якщо ви бачите, що не впораєтесь самостійно – звертайтеся до лікаря: в травмпункт або центральну дитячу лікарню. Якщо ж витягли кліща самі, і він живий, то його краще помістити в баночку і принести в СЕС для досліження. Якщо в комахи виявлять борелії (збудники хвороби Лайма), тоді вам назначать лікування.
Також епідеміологи закликають звертати увагу на безпричинну ломоту в сугломах, плями на шкірі та першіння в горлі, бо це також можуть бути ознакою хвороби Лайма.
– Люди не завжди помічають укуси кліщів, – зазначає пані Козяр. – Тож якщо ви помітили великі плями на шкірі, які бліді всередині, а на периферії ч- ервоні, чи якщо у вас з’явилися ознаки ГРВІ – то краще зверніться до лікаря. Такі симптоми виникають і при хворобі Лайма.
Обговорення