Причиною такого рішення стала невтішна демографічна ситуація в області. Чиновники констатують, що кожного року кількість учнів в школах, особливо у сільській місцевості, зменшується. Натомість видатки на утримання навчальних закладів постійно зростають, пише “Прес-центр”.
За даними департаменту освіти і науки облдержадміністрації у зв’язку з погіршенням демографічної ситуації в області, починаючи з 1998 року, кількість учнів у загальноосвітніх закладах області щорічно зменшується приблизно на 3-4 тисячі чоловік.
Зважаючи на це, місцеві органи управляння освітою провели аналіз, і врахувавши можливі демографічні зміни, запропонували оптимізацію мереж загальноосвітніх шкіл. Іншими словами, частину шкіл чиновники пропонують закрити, а частину – реорганізувати. Вже цього року в області планують закрити (призупинити діяльність) 31 загальноосвітнього навчального закладу ( 4 ЗОШ І-ІІст. та 21 ЗОШ І ст.) і реорганізувати – 19.
– Є розпорядження голови ОДА, згідно якого готувався наказ департаменту освіти і науки облдержадміністрації «Про заходи щодо наповнення місцевих бюджетів, економного та раціонального використання ресурсів», — розповів директор департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА Любомир Крупа. — Одним з пунктів цього наказу є оптимізація мережі малокомплектних загальноосвітніх навчальних закладів. В тому числі, шляхом реорганізації у навчально-виховні комплекси «загальноосвітній навчальний заклад-дошкільний навчальний заклад». Зважаючи на складну економічну ситуацію в країні, такі заходи в області сьогодні необхідні.
Обговорення