У народі кажуть: “Копійка – гривню береже”. Особливо в час, коли долар з гривнею, ніби на гойдалці бавляться: вгору-вниз… Економічна криза, схоже, надовго оселилася в країні. А може, вона нікуди й не ступалася?.. Українці і раніше не вельми розкошували, а тепер і поготів. Однак з кожним місяцем паски доводиться затягувати все тугіше й тугіше. Тож, TopNews вирішило поцікавитися у відомих тернополян від чого вони відмовилися задля економії.
Олеся Гудима, художниця:
“Драматичний період в історії – це неспокій та економічна нестабільність. Звичайно, вони пробираються в буденне життя, але в кожній складній ситуації є можливість чомусь навчитися. Я ,наприклад, відкрила для себе світ домашньої випічки почала економити на заводському печиві, завиванцях, тортах. Чому? Бо в період кризи добавки в тістечка дають нижчої якості, як от наприклад маргарин в крем замість масла, тощо. І ціна на борошняні продукти міняється із дня на день як в калейдоскопі. Я ж люблю стабільність, готувати стало цікаво, бо в страву вкладаю не лише якісні продукти, а й позитивну енергію. Хіба може бути щось краще-створювати радість тим, кого любиш?”
Максим Черкашин, помічник міського голови Тернополя:
“Намагаюсь частіше ходити пішки. Тернопіль – місто невелике, тому на роботу і з роботи можна й пройтись. Це окрім того, що допомагає заощадити, ще й корисно для здоров’я. Протягом останнього року вже стало звичкою перед покупками робити перелік, що саме необхідно купити. Це дозволяє не купувати зайвого. І ще, раджу: не ходіть за покупками на голодний шлунок – обов’язково щось придбаєте “перекусити”.
Інна Сирник, головний редактор газети “Тернопіль вечірній”:
“Важко сказати на чому економиш – однаково купую продукти харчування, побутову хімію, одяг і взуття. Просто дивлюся на ціни вже з посмішкою – єдине, що зараз важко собі дозволити – це відпочинок за кордоном – як почну переводити курс євро чи долара щодо гривні , то стає трохи не по собі! А так я ж кажу, що якщо я їм хліб, то я його і далі купую, хоч він вже і коштує 6-7 гривень, правда тепер оцінила , що пару років тому ми були дійсно багаті і щасливі люди коли той самий хліб вартував 1-2 гривні! Ну, нічого, я думаю прорвемось і все у нас буде добре, головне, щоб в країні настав мир і спокій. А все решта ми переживемо і з усім впораємось, адже нам дають тільки ті випробування, які ми можемо пройти”.
Ліля Проць, чемпіонка світу з пауерліфтингу:
“Я ніколи особливо не шикувала, тож поки не економлю. Хіба, якщо раніше їздила лише на маршрутці, то тепер більше надаю перевагу громадському транспорту”.
Обговорення