Степан Степанович у бесіді розповів хто займе вакантні 100 місць.
– Розкажіть про конкурс на 100 вакантних посад, які його умови та як він відбувається?
– Він відбувається уже з кінця червня. Я, як голова обласної державної адміністрації, оголосив про вільні посади. Доступність цього конкурсу максимальна, адже кожен бажаючий на сайті ОДА може у розділі вакансій побачити перелік вільних посад. Ідея важлива тим, що раніше усі вільні посади були утаємничені і ніхто не проводив конкурсів, а зараз, яка б це вакансія не була – вона відкрита для усіх і участь у конкурсі можуть брати представники громадськості, випускники вузів, навіть не маючи досвіду роботи.. Важливо, що конкурс відбувається не лише на прості посади, а й на керівні. Наша стратегія зробити так, щоб випускники вузів змогли працювати у своєму рідному районі. Ми хочемо реалізувати ідею підсилення молодими людьми кадрового та інтелектуального потенціалу. Одним із визначальних критеріїв є знання іноземних мов і це мало б стимулювати притік інвестицій.
– Як Ви вважаєте, чи буде довіра до молодих спеціалістів, які тільки закінчили вуз і не мають досвіду роботи? Більш досвідчені не намагатимуться морально принизити молодь?
– У цьому питанні я опираюсь на ідею Вацлава Гавела про те, що краще п`ять років помилок з молодим, ніж постійний застій. Тому наше завдання – це провести своєрідну кадрову революцію, яка буде покликана не скорочувати людей, а навпаки скоротити адміністративно-управлінський прошарок, а саме – кількість заступників керівників.
– Скажіть, а насправді реально втілити у життя ідею з молодими спеціалістами?
– Звісно реально. Я вважаю, що нам потрібні молоді, енергійні та креативні люди, які будуть вносити нові ідеї та працювати над ними.
– Допускаємо ситуацію, що влаштовується на роботу людина після університету, без досвіду роботи і як її сприйме колектив? Як проходитиме її адаптація?
– Я думаю, що все залежить від людини, головне мати бажання працювати. Так, будуть виникати певні труднощі, але вони завжди тимчасові. Певний адаптаційний період завжди має бути. Я також не міг і до сьогодні не можу звикнути до роботи в органах державної влади, але з часом звикаю. Кожен керівник буде вимагати від працівника якісної роботи і не залежно, чи ця людина, як колись прийде по чиїсь протекції, чи як зараз – по конкурсу, колектив змушений працювати із цією людиною, бо вони разом повинні дати результат.
– Розкажіть про майбутніх переможців конкурсу, як усе відбуватиметься?
– Усіх переможців я планую зібрати особисто, представлю їх, щоб люди мали змогу побачити і переконатись, що там немає ні кума, ні свата, ні брата, усе чесно.
– Ця ідея дуже хороша і звучить гарно, але чи насправді все буде так, як описано?
– Звичайно, адже усе прозоро: ми запустили інформацію на усіх каналах, в соціальних мережах, в газетах і усі можуть спробувати свої сили.
Тетяна Федчук
Обговорення