Незважаючи на те, що суперлуння трапляються раз в 144 дня, до кінця 2016 року буде аж три подібних явища.
При цьому перше – вже 16 жовтня. Вчені говорять про початок періоду суперлуння, в рамках якого, крім жовтневої події, аналогічні явища очікуються 14 листопада і 14 грудня.
У ці дні наш єдиний природний супутник буде особливо сильно зближуватися з Землею, що збільшить його видимі розміри і яскравість. Під час максимальних зближень Місяця і Землі спостереження першого можуть здійснюватися навіть в звичайний бінокль.
При добрих умовах в цей оптичний прилад будуть помітні найбільші кратери і області, покриті місячним реголітом, звані морями. Так як орбіта Місяця еліптична, то раз на місяць вона максимально зближується з нашою планетою. У цей момент відстань між космічними тілами скорочується до 357 тисяч кілометрів.
Тоді, як під час максимального віддалення супутник знаходиться на відстані в 406 тисяч кілометрів. Різниця у видимому розмірі та яскравості між цими двома моментами становить 14% і 30% відповідно. При цьому не кожне максимальне зближення Місяця з Землею називають суперлунням, а тільки ті, що припадають на період повного місяця…
Обговорення