У поліції за даним повідомленням проводять перевірку, хоча медиків на стан сп’яніння не освідчували. Чому і що говорить про інцидент керівник швидкої, з’ясовували «20 хвилин»
Медики напідпитку приїхали за викликом до мешканців Бучача. Більше того, запевняли, що ще й сперечалися з рідними пацієнта. Тоді люди викликали другу бригаду, але медики і ці приїхали «підігрітими». Про подію, яка трапилася днями у Бучачі повідомив активіст Роман Довбенко на власній сторінці у Фейсбук.
Люди кажуть, що були п’яні
— Пʼяні медики приїхали до людей на виклик швидкої… Люди попросили замінити екіпаж, але друга бригада також мали ознаки алкогольного сп’яніння, — повідомив Роман Довбенко. — Зі слів людей, у нас це не рідкість, але кожного разу такі питання закриває керівник…
На відео, опублікованому у Фейсбук, видно, що після розмови із місцевими мешканцями, які й викликали швидку до родича, активіст поїхав до місцевої швидкої. Але там повідомили, що у згаданих в інциденті працівників закінчилася зміна і вони поїхали додому.
«20 хвилин» поцікавився в Романа Довбенка, чи є зафіксований стан алкогольного сп’яніння і чи повідомив сам активіст про інцидент правоохоронців.
— Звісно. Я повідомляв у поліцію та керівництво області, — запевнив «20 хвилин» Роман Довбенко. — Станом на вчора двом працівникам сказали писати заяви на звільнення.
Під дописом активіста чимало коментарів, причому позиції людей категорично розділилися. Одні обурювалися такими діями бригади швидкої, інші шкодували медиків, запевняючи, що їм тяжко, а чи пили вони на роботі, — не довели. Були й коментарі, в яких стали за захист медиків швидкої.
— Були такі моменти, що викликала швидку три рази на день, — пише Галина Бодьо. — Але такого нічого не було. Медсестри були в нормі. І ця медсестра була, й інші медсестри були.
Журналісти звернулися за коментарем до поліції, чи повідомляли їх про інцидент і чи освідчували на стан алкогольного сп’яніння медиків, про яких йде мова у відео.
— До поліції про інцидент надійшло повідомлення від активіста, — повідомив «20 хвилин» речник поліції Тернопільщини Сергій Крета. — Працівники поліції виїжджали на місце події, яке вказав активіст. Дану інформацію зареєстрували в журналі обліку про скоєні злочини та правопорушення. За цим фактом проводять перевірку.
Вже не працюють
Щодо освідчення на стан алкогольного сп’яніння — його не проводили. Як пояснили у поліції, інцидент трапився близько 19 год, люди повідомили активіста через декілька годин, відповідно, він звернувся до поліції ще пізніше. У медиків зміна закінчилася о 20.00, і вони, в момент повідомлення до поліції, вже кілька годин перебували вдома і проводили час на власний розсуд. В цей час вони не перебували за кермом чи на робочому місці. Громадський порядок не порушували, тому забирати їх з дому і везти на освідчення на стан сп’яніння не було підстав.
— Наразі є лише свідчення очевидців, що від медиків швидкої було чутно запах алкоголю, — каже Сергій Крета.
Тому у поліції поки не готові говорити про правову кваліфікацію діяння працівників швидкої. Наразі, вказали, проводять перевірку.
Підтвердження, що підлеглі перебували на робочому місці під час зміни у стані алкогольного сп’яніння, немає, запевнив «20 хвилин» генеральний директор КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Олександр Ріпка.
— Водій і фельдшер розрахувалися за власним бажанням, — повідомив журналістів Олександр Ріпка. — Щодо цього інциденту — наразі ми проводимо службове розслідування.
Ірина Белякова.
Обговорення