Протягом 52 хвилин начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Богайчук звітував про результати роботи у впровадженні медичної реформи 2017-2018 років та відповідав на запитання в прямому ефірі.
Поставити своє запитання глядачі могли завчасно у соціальній мережі Facebook за хештегом #Запитай_Богайчука та протягом прямого ефіру за телефоном студії.
Розпочав звіт пан Богайчук станом справ із укладанням договорів з сімейними лікарями: “Сьогодні сімейний лікар зацікавлений, щоб в нього були пацієнти. Треба підписати мінімум 600 декларацій, щоб отримувати мінімальну заробітну плату. Проблемою може стати те, що люди пенсійного віку, які викликають швидку допомогу не завжди зможуть дочекатись лікаря. Якраз в реформі сімейної медицини є таке, як капіталізаційна ставка. Крім 370 грн, на одного здорового чоловіка чи віком молодого, в людини, яка має хронічні захворювання – капіталізаційна ставка буде набагато більша. Якщо на дільниці є люди похилого віку, які мають хронічні захворювання, лікар буде отримувати в 2-3 рази більше коштів від національної служби здоров’я, він буде зацікавлений лікувати саме таких людей”.
Наступним було питання екстренної медичної допомоги та перехід на нову модель надання медичних послуг. “У проекті Бюджету закладено біля мільярда гривень і 5 пілотних областей, ми в тому числі, входимо в тих 5 пілотних областей, де буде змінюватися вся система охорони здоров’я саме екстреної медичної допомоги.
Відбувається підняття заробітної плати, це є перехід на нову модель надання медичних послуг. На сьогоднішній день ми (в кардіоцентрі) зробили більше 20 операцій на відкритому серці, буквально в суботу ми зробили операцію аорто-коронарне шунтування на робочому серці. Це вперше в області. Дуже потужно рухається 2 міська лікарня в напрямку кардіохірургії. Завдяки підтримці обласної ради, ми виділили спеціально більше 2 млн грн. для того, щоб ті оперативні втручання проходили безкоштовно. Держава виділяє стенти. Ще до нового року ми плануємо створити центр онкогематології для дітей з онкологічними захворюваннями і для цього будуть виділені кошти по Фонду регіонального розвитку. Почали ремонти в дитячій обласній лікарні, ми створимо один з таких потужних центрів саме на рівні Дитячої обласної лікарні.”, — зазначив Володимир Богайчук.
На завершення начальник управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА розповів, скільки закладів уклали договори з Національною службою здоров’я: “Є в нас 12 центрів, які підписали угоду з Національною службою здоров’я, 12 центрів первинної медико-санітарної допомоги. Всіх закладів – 21. Вже з 1 жовтня, ті, які підписали угоди з Національною службою здоров’я, які мають ліцензію на надання медичної практики, будуть фінансуватися по зовсім іншій системі. Вже з жовтня сімейні лікарі почнуть отримувати зовсім нову зарплату, якщо лікар підписав 1800 декларацій, зарплата орієнтовно буде складати біля 15 тис.грн.
Подібні інтерактивні звіти заплановані щомісяця до кінця року:
Жовтень — початок опалювального сезону
Листопад — бюджети міст
Грудень — звіти мерів обласних центрів за 2018 рік.
Обговорення