Останнім часом більше уваги приділяється таким процедурам, як очищення, зволоження і відлущування шкіри. А ось масажу обличчя не приділяється належної уваги. Помічали, якого здорового відтінку набуває шкіра після такої процедури? Якщо регулярно робити масаж обличчя, використовуючи масажер для обличчя, можна прибрати зморшки і пігментні плями, зробити шкіру більш пружною і гладенькою. Також він допомагає прибрати такі проблеми, як прищі та поганий колір.
Користь масажу для обличчя
Заломи, мімічні зморшки та пігментні плями — це лише деякі з ознак старіння. Техніка масажу включає рухи, які стимулюють глибокі шари шкіри та м’язи під ними. У результаті збільшується вироблення колагену й еластину, завдяки чому шкіра стає пружною, еластичною, має здоровий і свіжий вигляд. Полягає користь масажу обличчя у наступному:
- Стимулює лімфоток. У разі його порушення виникає застій, найчастішим симптомом якого є набряклість, мішки під очима, сірий колір обличчя. Під шкірою також накопичуються токсини, які негативно позначаються на її зовнішньому вигляді та стані. Ефект регулярного масажу полягає в поліпшенні стану епідермісу, вирівнюванні кольору, а також насиченні киснем і живленні шкіри.
- Покращує кровообіг. Масажні рухи стимулюють лімфатичні вузли, розташовані трохи нижче поверхні шкіри, що збільшує приплив крові. Процедура допомагає виробляти більше колагену який надає пружність та еластичність.
- Запобігає появі зморшок. Вони утворюються внаслідок частого напруження лицьових м’язів, що є природною реакцією на стрес. Масаж розслабляє їх, і зводить до мінімуму зморшки, що утворюються.
- Це природна підтяжка обличчя. Коли ви очищаєте і стимулюєте шкіру, посилюється приплив кисню, який бере участь у всіх обмінних процесах.
Як зрозуміти, що вам потрібен масаж обличчя?
Процедура має яскраво виражений вплив на шкіру вже після першого сеансу. Проводять її за такими показаннями:
- поява мімічних зморшок;
- в’ялість шкіри і зниження тонусу;
- тьмяність та сухість епідермісу;
- набряклість на обличчі;
- зміна овалу обличчя і поява другого підборіддя;
- м’язи обличчя і шиї в гіпотонусі або гіпертонусі;
- жирна пориста шкіра.
Протипоказання до масажу обличчя
Масаж приносить багато користі для здоров’я шкіри, але не всім можна його використовувати. Протипоказаннями до процедури є:
- ознаки гострих дерматологічних проблем;
- різні види запалень шкіри;
- вузлики на обличчі та шиї;
- збільшені лімфатичні вузли.
Як проводять масаж обличчя? Основні техніки
Процедура масажу — це простий і дієвий метод поліпшити зовнішній вигляд шкіри, за допомогою якого можна зберігати її практично в ідеальному стані. Він здійснює механічний і рефлекторний вплив на органи і тканини. Масаж обличчя впливає не тільки на зовнішній вигляд шкіри. Це також позитивно впливає на психічний стан. Це один зі способів розслабитися і знизити рівень стресу. Робиться він за допомогою масажерів або пальців. Залежно від потреб та уподобань обирають наступний масаж обличчя:
- Косметичний — охоплює шию і зону декольте. Він спрямований на розслаблення напружених м’язів, усунення скутості шиї та головного болю, а також на розгладження і зміцнення шкіри. Цей вид масажу триває в середньому 20-30 хвилин.
- Лімфатичний — полягає в натисканні та розтиранні шкіри таким чином, щоб поліпшити кровообіг і стимулювати відтік лімфи. Завдяки цьому зменшується набряклість, і обличчя стає більш пружним. Масаж триває близько 45 хвилин.
- Китайський баночний — полягає у втягуванні шкіри в силіконовий міхур і переміщенні його в потрібному напрямку. При цьому покращується лімфоток, набряки стають менш помітними. Китайський баночний масаж повертає шкірі пружність, покращує овал обличчя.
Регулярний масаж обличчя дає змогу мати молодший вигляд навіть через кілька тижнів. Він покращує стан шкіри, прибирає мімічні зморшки, підтягує овал лиця. Це хороша альтернатива процедурам естетичної медицини, зокрема ботоксу. Кожен може зробити його самостійно в домашніх умовах. Проводиться він також у масажних кабінетах, салонах краси та спа.