У Тернополі, в “Бункермузі”, в рамках традиційних кінолекторіїв, відбувся показ грузинсько-естонського фільму “Мандарини”.
У кінострічці розкривається тема російсько-грузинської війни. Як відомо, збройний конфлікт у Грузії, зокрема в Абхазії, відбувався у 1992–1993 роках. 27 вересня 2016 року виповнилося 23 роки з дня падіння Сухумі.
“Наш кінолекторій присвячуємо певним подіям, тобто календар підказує, на яку тематику обрати фільми. 22-23 вересня 1993 року була так звана битва за Сухумі. Ми вирішили показати тернополянам сильний фільм, який недаремно був номінований на премію “Оскара”. “Мандарини” на фоні російсько-грузинської війни в Абхазії розкривають жахіття війни.
Я б назвав цей фільм універсальним про війну. Фільм – психологічний, не про бойові дії, а про психологію. Недарма головний герой піднімає тост за смерть і каже, що солдати двох протиборчих сторін – це діти смерті”, – зазначив організатор заходу, історик, громадський діяч Сергій Ткачов.
8 жовтня 2016 року у військовому шпиталі міста Дніпра від отриманих поранень помер солдат Збройних сил України Давид Ґамсахурдія, захищаючи територіальну цілісність України. “Він 5-річним хлопчиком разом з батьками виїхав з Сухумі, оселився на Закарпатті. Виріс в Україні, зараз помер захищаючи її”, – зазначив Сергій Ткачов. Перед показом фільму пом’янули Давида Ґамсахурдію та усіх загиблих солдат України та Грузії.
На перегляд фільму була запрошена журналіст Тамта Ґуґушвілі. “Хочу подякувати організаторам заходу – пану Сергію Ткачову, Марічці Юрчак, галереї “Бункермуз” за те, що присвятили кінопоказ висвітленню трагічних подій, які відбувалися в Грузії у 90-их роках”, – зазначила перед початком кінопоказу Тамта Ґуґушвілі.
– “У цій війні десятки тисяч грузинських солдатів загинули, захищаючи свою рідну землю. Понад 300 тисяч переселенців були змушені покинути свої домівки в Абхазії і були поселені в інших регіонах Грузії. Мої родичі, які мали хату в Абхазії, також стали переселенцями і жили в мене деякий час.
Я бачила, як складно, коли людина переживає за свою домівку. Пам’ятаю, коли їм повідомили, що їхній будинок вже захопили. Це було дуже болісно. Незважаючи на величезні людські, матеріальні втрати, щоразу, коли говорю про Абхазію, у мене немає жодного сумніву, що ми повернемо її, Грузія поверне свою територію, яку від нас забрали. Це питання лише часу”.
Зазначимо, фільм “Мандарини” відзняли у 2013 році, він був номінований на “Оскар”. – Не варто сприймати мою картину як політичний маніфест, твір, який потонув у щоденних чварах між країнами. Це, перш за все, історія про людей, які опинились у ситуації, що перевищує їхні можливості.
Це приводить до того, що вони втрачають свою людяність. У своєму фільмі я втікаю від політики, я хочу показати, перш за все, значення тієї цінності, про яку забувають у конфліктних ситуаціях. Цінності людяності… Саме про це фільм – про людяність, – каже режисер фільму “Мандарини” Заза Урушадзе.
Про це пише uage-news.com
Обговорення