Майже 1300 людей об’єднала Всеукраїнська проща до храму-пантеону у селі Лішня на Кременеччині. Цього року до нашого краю приїхали родини загиблих Героїв України з 12 областей, розповів клірик Тернопільської єпархії Православної церкви України отець Андрій Любунь Суспільному.
Літургію відправили у храмі-пантеоні, який збудували на честь загиблих бійців у російсько-українській війні. На стінах храму – таблиці з іменами воїнів, загиблих з 2014 року.
Очолив богослужіння митрополит Тернопільський і Кременецький Православної церкви України Нестор.
Десятирічна Софія Жовнір привезла портрет свого загиблого батька Артема Жовніра. Вона разом з мамою Юлею приїхали на прощу з села Лисець Хмельницької області.
“Чоловік був бойовим медиком. Рятував людей. Служив старшим розвідником. Він повернувся з-за кордону захищати Україну. 19 грудня загинув. Важко донечці, вони любила з ним малювати. Багато часу вони проводили разом”, – розповіла дружина загиблого.
Тернополянка Ольга Кондратюк молилася за свого загиблого сина Ярослава Кондратюка. Він мав позивний “Тернопіль”, служив із 2012 року. Загинув боєць поблизу Запоріжжя під час артобстрілу 9 квітня минулого року. Його поховали на Микулинецькому кладовищі у Тернополі.
“На жаль, у нього не було дітей. У нього була наречена, ми з нею познайомилися вже на похороні”, – каже мати загиблого воїна.
З Рівненської області приїхала Марія Пешко. Її син Іван Клюйко воював з 2014 року. Був десантником у 24-ій окремій механізованій бригаді імені Короля Данила.
“Син загинув біля Попасної у перший день Великодня. Йому було 35. Він був одружений, дітей не мав. У серпні, коли ми отримали кошти від держави, то разом з його дружиною побудували дитячий майданчик біля школи, в якій навчався Іван. Пізніше встановили вуличні тренажери”, – каже Марія Пешко.
Співорганізатори Всеукраїнської прощі для родин загиблих військовослужбовців – оперативне командування “Захід”.
Обговорення