В Україні — чергове подорожчання комунальних послуг. З вересня цього року тарифи на електроенергію зростають в середньому на 26%. Наступний етап подорожчання чекає на українців у березні, вартість електроенергії зросте ще на 26%.
Оскільки переважна більшість українців просто не спроможна платити за новими тарифами, керівництво країни вирішує цю проблему субсидіями.
Тернопільський підприємець та громадський, директор компанії «Креатор-Буд» Ігор Гуда вважає, що ефективнішим рішенням був би перехід на режим заощадження теплової та електричної енергії. Ігор Гуда тривалий час займався вивченням питання та впроваджує новітні технології та європейський досвід у будинках, які зводить «Креатор-Буд». Він переконаний: раз вклавши кошти в підвищення енергоефективності, ми в майбутньому зекономимо мільярди.
— Неефективне використання енергетичних ресурсів — це не тільки удар по кишенях звичайних українців, а й загроза національній безпеці України. Сьогодні Україна є однією з енергозалежних країн Європи. Ми “завозимо” близько 60-70% енергоресурсів. Такий значний відсоток спричинений не тільки тим, що ми мало виробляємо власної енергії, а й тим, що відбувається неефективне використання ресурсів. Приблизно третю частину енергії використовують звичайні люди. Якщо на підприємствах, у будівництві, зараз активно впроваджуються новітні технології, які дозволяють заощаджувати, то от споживачам це зробити складніше, — каже Ігор Гуда.
Він додає, що для населення раціональне використання енергетичних ресурсів означає скорочення витрат на комуналку, для держави — економію ресурсів, крок до економічної незалежності.
— Скажімо, у старих будинках, при будівництві яких не застосовували ще енергоощадні технології, втрати енергії становлять навіть до 50%. При сьогоднішніх тарифах на комунальні послуги, це половина суми йде в повітря. А якщо цю суму помножити на кількість українських сімей, які мешкають у таких будинках? Це величезні, просто космічні суми, які просто випаровуються. Цьому належить покласти край і якомога швидше провести всі можливі заходи для підвищення енергоефективності, — зазначає Ігор Гуда.
За допомогою тепломодернізації та капітального ремонту в будинках можна зменшити щорічне споживання і втрати енергії принаймні до 25 %.
— Звичайно, що проводити ремонти, реалізовувати заходи з енергоефективності, чимало українців, які ледь зводять кінці з кінцями, не можуть. У цьому потрібна підтримка держави. Ба більше, ця допомога має бути целеспрямованою до кожної сім’ї. Усі стандарти енергоефективності мають бути прописані на законодавчому рівні. Людям потрібно допомагати не лише субсидіями, а практичною допомогою в кожну оселю”, — зазначає Ігор Гуда.
Обговорення