На минулих вихідних Львів, як і Тернопіль, опинилися у полоні снігу. У Львові більшість доріг центральної частини міста виявилися нечищеними на відміну від Тернополя, де в перші години на дороги міста була виведена вся снігозбиральна техніка.
Зима прийшла знову несподівано. Попри запевнення міської ради Львова на
чолі з головою партії «Самопоміч» Андрієм Садовим про готовність міських
служб до зими, на вулиці вийшло трохи більше половини від 141 одиниці
наявної техніки.
Внаслідок неготовності міських служб змушені були зупинитися трамваї. В
окремих випадках це призводило до сходу трамваїв з рейок і блокування руху
вулицями міста загалом.
«Трамваї буксували у снігових заметах, не було видно трамвайної колії,
стрілочних переводів. Водії трамваїв неодноразово зверталися до центрального
диспетчера з проханням, щоб на вулиці міста виїхала снігоприбиральна техніка.
Після чого центральний диспетчер подавав відповідну заявку, але комунальні
служби так і не відреагували. Оскільки не було жодних реагувань зі сторони
комунальних підприємств міста, водії почали вимагати від керівництва дати
розпорядження для заїзду у депо, задля збереження тих трамваїв, які ще
працювали на лінії. Але у цьому разі вже не відреагували керівники ЛКП ЛЕТ.
(Львівелектротранс — ред.)
Внаслідок цього більша частина рухомого складу вийшла з ладу», – йдеться у повідомленні громадської організації «Первинна профспілкова організація ЛКП «Львівелектротранс»», яка займається захистом прав працівників комунального підприємства. Згідно того ж повідомлення, подібна ситуація склалася з тролейбусами, значна частина з яких вийшла з ладу через відсутність прибирання вулиць.
Негода у Львові призвела до масового падіння дерев. Зокрема у місті впало 92 дерева і було пошкоджено 8 автомобілів. Варто зазначити, що ситуація з прибиранням міста, яке лідери «Самопомочі» називають прикладом ефективного управління, далека від ідеальної – катаклізми з прибиранням снігу трапляються щороку. Зокрема рік тому, міські служби Львова також не змоги здолати наслідки снігопаду.
Натомість прикладом ефективного вирішення проблеми прибирання вулиць може бути сусідній «свободівський» Тернопіль. Минулого року місто опинилося в епіцентрі масштабного снігопаду. Було зроблено висновки. Тоді з ініціативи міського голови Сергія Надала було розроблено і запроваджено нову систему прибирання міста – суть її в тому, що місто прибирає кілька підрядників, які в разі потреби можуть перестрахувати один одного.
У Тернополі очищення від снігу магістральних доріг і вулиць з рухом громадського транспорту здійснює два підприємства: підприємство «Міськшляхрембуд», яке обслуговує мікрорайони «Дружба», Кутківці, Пронятин та «Березовиця». Прибирання Центру, м-рну «Новий світ», масивів Сонячний та Східний здійснює товариство «Авакс Проф».
У той же час розчищення від снігу прибудинкових територій та міжбудинкових проїздів у Тернополі здійснюють обслуговуючі підприємства та ОСББ (в залежності від того, хто обслуговує будинок). Окремо угоди на зимове прибирання укладають і дирекції шкіл та дошкільних навчальних закладів, медичні заклади та інші суб’єкти господарювання. Тротуари, дворові території і проїзди повинні бути очищені від снігу і ожеледі до асфальту. При виникненні ожеледі балансоутримуючі організації зобов’язані здійснити обробку території піском або піщано-солевою сумішшю.
Цього року снігу у Тернополі випало не менше, проте тернопільські комунальники були готовими. Таким чином, у Тернополі було доведено ефективність запропонованої минулого року системи прибирання міста.
Результати адміністрування Тернополя і 3Львова можемо оцінити за фотографіями кількох минулих днів.
Обговорення