Знаючи, де купити крипту, ви можете швидко реагувати на будь-які зміни ринку. Якщо ви не готові обмінювати або продавати свої активи, але хочете заробити на перспективному проєкті, можна скористатися перевагами криптопозики. Кредит в крипті – це можливість розвитку у двох напрямках: надання своїх монет у борг або запозичення криптовалюти з низькими відсотковими ставками. В результаті вигоду отримують і кредитори, і позичальники. Це робить інструмент таким затребуваним на крипторинку.
Що таке запозичення криптовалюти?
Коли швидко потрібний крипто-кредит Україна відкриває доступ до різних майданчиків, на яких запропоновано таку послугу. Криптокредитування від традиційного відрізняється тим, що у якості застави використовуються цифрові активи, а не акції чи нерухомість. Оформити криптопозику можна на спеціалізованих платформах, які беруть на себе роль кредитора. Позика в крипті вважається більш привабливим інструментом, ніж кредити в банках, що пов’язано з деякими перевагами:
- Нижчі відсоткові ставки. Це стало можливим за рахунок того, що кредитори можуть відмовитися від багатьох витрат і регулювання, властивих кредитуванню через банківські системи.
- Швидке оформлення крипто-займу онлайн. Обробка та схвалення заявки може тривати кілька хвилин або годин.
- Відсутність перевірок клієнта. Криптокредитування не передбачає надання документів із заробітної плати чи кредитної історії. Якщо ви володієте цифровими монетами, цього достатньо, щоб взяти кредит в ЮСДТ або іншій валюті.
- Різноманітність форматів. У криптоіндустрії існують позики із забезпеченням та беззаставні, з фіксованою або плаваючою відсотковою ставкою, термінові та безстрокові.
Зважайте на те, що криптопозики мають деякі ризики. Ціна Догікоін, Біткоїна та іншої крипти схильна до сильної волатильності, що провокує різкі коливання курсу. Якщо котирування значно просядуть, то позичальнику потрібно буде внести додаткову заставу. Існують і такі криптокредити, які передбачають менший рівень регулювання порівняно з традиційними банками. Це підвищує ризики шахрайських схем та неповернення криптозайму.
CeFi та DeFi платформи з криптокредитування
Позики в криптовалюті можна поділити на дві великі категорії:
- Централізоване фінансування CeFi.
- Децентралізоване фінансування DeFi.
Перший тип розроблений на кастодіальній основі: кредитор контролює ваші активи до погашення кредиту у крипті. Більшість криптопозик входять до категорії CeFi. Якщо говорити про DeFi, то кредитування побудовано на смарт-контрактах – автоматизованих цифрових угодах, за допомогою яких дотримуються кредитних вимог. DeFi-кредити підійдуть тим, хто хоче зберігати контроль над своїми активами. Однак кредитор може автоматично діяти по відношенню до вашого облікового запису, якщо ви не дотримуєтеся зобов’язань або пропускаєте платіж. Зверніть увагу, що такий кредит крипти може супроводжуватись вищими відсотковими ставками порівняно з CeFi-платформами.
Головна задача позичальника – відстежувати на Dogecoin ціну чи іншу крипту, яку ви запозичаєте чи використовуєте як заставу. Крім того, заздалегідь ознайомтеся з умовами майданчика, щоб у майбутньому не виникло проблем. Своєчасна оплата відсотків за кредитом та його повне погашення у строки позбавлять вас від складнощів у майбутньому.
Обговорення