Під згубні наслідки потраплять країни, що розвиваються.
Україна знаходиться в п’ятірці найбільш уразливих країн, які можуть постраждати в результаті краху криптовалюти біткоін, передає Ukr.Media. Відповідну думку висловили дослідники міжнародного банку Citibank.
Експерти порівняли біткоіни з “мильною бульбашкою”, яка може лопнути в будь-який момент і завдати нищівного удару по світовій економіці. Аналітики назвали основні проблеми, які вселяють побоювання.
- волатильність, яка заважає біткоінам стати засобом накопичення або здійснення транзакцій;
- занадто велике споживання енергії для видобутку;
- проблеми з кібербезпекою і можливості злому блокчейна квантовими комп’ютерами;
- виведення економіки до тіні;
- “слабкий дизайн”, який перетворює біткоіни в “бульбашку”.
За версією експертів, в найближчому майбутньому інші криптовалюти візьмуть верх і будуть більш надійною альтернативою. Вони не прогнозували, коли саме “лусне” біткоін.
“Ми бачимо деякі класичні ознаки бульбашки, яка досить просунуті. Одним з потенційних тригерів можуть стати урядові заборони біткоіна з причин, описаних вище. Як правило, з точки зору публічної політики, набагато краще позбутися бульбашки якомога раніше. Одна з причин полягає в тому, що негативний ефект від краху великої бульбашки набагато небезпечніше, ніж від меншого”, – повідомили дослідники.
Вони вважають, що дана криптовалюта особливо небезпечна для країн, що розвиваються, як Україна. Цінність біткоіна обрушиться до нуля, знищивши кріптобогатства, накопичені в країні.
Якщо оцінити частку ринку у відсотках до ВВП, можна оцінити шкоду для конкретної країни. Найбільше постраждає Росія, чия біткоіни-частка становить 5% до ВВП. Нова Зеландія буде на другому місці, на третьому – Нігерія, а Україна – на четвертому місці з 2,5% до ВВП.
На думку аналітиків, чим вище тіньова економіка, тим більше кріптовалютний ринок.