Нещодавно почула анекдот про те, що “в день людині для щастя потрібно 8 поцілунків, 7 хвилин любовних обіймів, 2 шоколадки, 3 чашечки кави, один “Maybach” і 748 тис. доларів готівкою”. Комусь, звичайно, і цього замало, а для когось 8 обіймів є надзвичайною розкішшю. А що ж про це думають спеціалісти?
На сайті safeconnection.org читаємо про, що австралійський психотерапевт обчислила фомулу за якою людина, аби відчувати себе справді щасливою та натхненною, кожного дня повинна отримувати 12 обіймів. Якщо ж потрібен просто нормальний настрій, 8 – якраз оптимальна кількість. “Все це тому, що, коли вас обіймають або коли ви когось обіймаєте, організм виробляє гормон під назвою окситоцин, який знижує рівень кортизолу (гормону, що виділяється під впливом стресу). Іншими словами, чим більше окситоцину міститься в людському організмі, тим легше і веселіше цьому організму живеться”, читаємо на safeconnection.org.
До того ж, важлива не лише кількість обіймів, а й їхня тривалість. Так, напрклад, десятисекундні обійми не лише знімають стрес, а й стимулюють роботу імунної системи, допомагають боротися з депресією та втомою. Найлегше це помітити на дітях, адже та малеча, яка не отримує достатню порцію батьківських обіймів, стає агресивною, плаксивою і погано вчиться в школі.
Що ж до поцілунків, то за словами сексолога Габріель Морріссі,“що свого партнера потрібно цілувати як мінімум п’ять разів на день, якщо хочете довгих і стабільних відносин, і три з цих поцілунків повинні бути не для галочки, а по-справжньому пристрасними. Сім секунд – оптимальна тривалість поцілунку, що гарантує стабільні відносини з вашим партнером”.
До того ж, поцілунки в губи знижують ризик виникнення карієсу, цілуватися – це експрес метод знизити кров’яний тиск, а ще, на думку психологів, поцілунки допомагають швидше одужати, пишуть “Факти”. Тож цілуйтеся та обіймайтеся якнайдовше і якнайміцніше, адже це не лише приємно, а й корисно.
Підготувала Леся Ю.
Обговорення