У легендарній каплиці на Кременеччині організували День пам’яті та підтримки
Закриття малокомплектних шкіл на Тернопільщині: загроза селу чи помилка влади
Військові психологи навчають бійців долати бойовий стрес
На Харківщині нічна атака ворога спричинила пожежі, є постраждалі
Струсівський палац
Руслан Пелехатий
Юні баскетболісти з Тернополя тріумфували на міжнародному турнірі в Італії
Фонд «Здорові» передав препарат для порятунку новонароджених у перинатальний центр Тернополя
У Бережанах відділок поліції планують відремонтувати за мільйон
Керівником Тернопільської обласної прокуратури призначений Віталій Панченко
У Тернополі 2 Галицька бригада НГУ відзначила 33-тю річницю створення
Євген Шевцов

Перед тим як посадити огірки, варто ретельно обрати місце для них на своєму городі. Ґрунт має бути поживним, повітряним, таким, що добре пропускає вологу. У ньому не має бути сріблястих соляних вкраплень.

Грядки під огірки рекомендується оновлювати кожні два роки. Якщо у вас подібної можливості немає, можна частіше здійснювати заміну ґрунту на грядках, що відведені під цю культуру.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Дієві рецепти

  1. Перепрілий гній, торф і тирсу з’єднують (2:2 до 1), потім у кожне з відер отриманої суміші вносять деревну золу (250-300 г), а також по десертній ложці суперфосфату, сульфату калію і карбаміду.
  2. Традиційні коров’як, пісок, перепрілий гній і тирсу змішують у рівних пропорціях і додають їх до торфу, витримуючи пропорції 1:1:1:1:5.
  3. Змішують у рівних пропорціях компост, перегній і дерновину. Потім розводять у 5 л води 25 г суперфосфату, склянку золи і 15 г сірчанокислого калію. Цим складом проливають 10 л ґрунтосуміші.
  4. Компост, дерновину, верховий торф і тирсу змішують у рівних частинах.

Зазвичай місце під огірки починають готувати ще восени. Перекопують грядки на глибину у 25-30 см, вносячи у ґрунт по 5-8 кг гною з розрахунку на квадратний метр, а також по 10 г підгодівлі з калієм і фосфором або звичайну золу (достатньо склянки на квадратний метр).

Якщо осінній ґрунт виявиться занадто легким і розсипчастим, то внесення органічних добрив доцільніше перенести на весну.

Весняна обробка ґрунту

  1. За тиждень до посадки грядку знову перекопують, розбиваючи грудки землі і видаляючи корінці бур’янів.
  2. Роблять канавки у 20-30 см завглибшки і заповнюють їх перепрілими поживними субстанціями (компостом, гноєм, сіном, листям або тирсою у розрахунку 5 кг на квадрат грядки), після чого накривають її плівкою.
  3. За день до здійснення посадки вносять у ґрунт мінеральний комплекс (45 г суперфосфату, 20 г селітри і 30 г калійної солі).
  4. Для знезараження землі проводять її обробку розчином марганцівки — 1 ч. л. розводять у 1 л гарячої води і поливають з лійки цим складом грядки (перед посадкою вони повинні просохнути).

Якщо грядки з огірками відкриті і не захищені від вітру та прямих сонячних променів, то корисно посадити навколо них соняшник або кукурудзу. Створять захист для огірків і кущі звичайної картоплі.

Пов'язані публікації