Українська нація відзначає День Гідності і Свободи
звернення Олександра Сирського
Щоденник героя Селепка Лавочки
Трендові способи носити шарф цієї зими
презентували збірку пoезій Oлександра Смика
Банан, приклеєний скотчем до стіни, продали за 6,2 мільйона доларів
Оксана Добровольська
Кіт
День Гідності та Свободи і Тернопільщина
Проблеми, з якими стикаються перевізники та шляхи їх вирішення обговорили під час наради в Тернопільській митниці
Міністерство оборони пояснило, як довго триватиме війна
Показали тренування батальйону 105 окремої бригади територіальної оборони на передовій (фото)

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Перед тим як посадити огірки, варто ретельно обрати місце для них на своєму городі. Ґрунт має бути поживним, повітряним, таким, що добре пропускає вологу. У ньому не має бути сріблястих соляних вкраплень.

Грядки під огірки рекомендується оновлювати кожні два роки. Якщо у вас подібної можливості немає, можна частіше здійснювати заміну ґрунту на грядках, що відведені під цю культуру.

Дієві рецепти

  1. Перепрілий гній, торф і тирсу з’єднують (2:2 до 1), потім у кожне з відер отриманої суміші вносять деревну золу (250-300 г), а також по десертній ложці суперфосфату, сульфату калію і карбаміду.
  2. Традиційні коров’як, пісок, перепрілий гній і тирсу змішують у рівних пропорціях і додають їх до торфу, витримуючи пропорції 1:1:1:1:5.
  3. Змішують у рівних пропорціях компост, перегній і дерновину. Потім розводять у 5 л води 25 г суперфосфату, склянку золи і 15 г сірчанокислого калію. Цим складом проливають 10 л ґрунтосуміші.
  4. Компост, дерновину, верховий торф і тирсу змішують у рівних частинах.

Зазвичай місце під огірки починають готувати ще восени. Перекопують грядки на глибину у 25-30 см, вносячи у ґрунт по 5-8 кг гною з розрахунку на квадратний метр, а також по 10 г підгодівлі з калієм і фосфором або звичайну золу (достатньо склянки на квадратний метр).

Якщо осінній ґрунт виявиться занадто легким і розсипчастим, то внесення органічних добрив доцільніше перенести на весну.

Весняна обробка ґрунту

  1. За тиждень до посадки грядку знову перекопують, розбиваючи грудки землі і видаляючи корінці бур’янів.
  2. Роблять канавки у 20-30 см завглибшки і заповнюють їх перепрілими поживними субстанціями (компостом, гноєм, сіном, листям або тирсою у розрахунку 5 кг на квадрат грядки), після чого накривають її плівкою.
  3. За день до здійснення посадки вносять у ґрунт мінеральний комплекс (45 г суперфосфату, 20 г селітри і 30 г калійної солі).
  4. Для знезараження землі проводять її обробку розчином марганцівки — 1 ч. л. розводять у 1 л гарячої води і поливають з лійки цим складом грядки (перед посадкою вони повинні просохнути).

Якщо грядки з огірками відкриті і не захищені від вітру та прямих сонячних променів, то корисно посадити навколо них соняшник або кукурудзу. Створять захист для огірків і кущі звичайної картоплі.

Пов'язані публікації

Обговорення