• Останні
  • У тренді
Почаївська лавра. Суспільне Тернопіль

Комісія Мінкульту виявила численні порушення у Почаївській лаврі

27.07.2024
Руслан Пелехатий

Ветеран з Тернополя Руслан Пелехатий розповів про ветеранський спорт та простір “Незламні духом”

02.07.2025
Юні баскетболісти з Тернополя тріумфували на міжнародному турнірі в Італії

Юні баскетболісти з Тернополя тріумфували на міжнародному турнірі в Італії

01.07.2025
Фонд «Здорові» передав препарат для порятунку новонароджених у перинатальний центр Тернополя

Фонд «Здорові» передав препарат для порятунку новонароджених у перинатальний центр Тернополя

01.07.2025
У Бережанах відділок поліції планують відремонтувати за мільйон

На Тернопільщині гастролеру з Івано-Франківщини оголосили підозру у крадіжці

01.07.2025
Керівником Тернопільської обласної прокуратури призначений Віталій Панченко

Керівником Тернопільської обласної прокуратури призначений Віталій Панченко

01.07.2025
У Тернополі 2 Галицька бригада НГУ відзначила 33-тю річницю створення

У Тернополі 2 Галицька бригада НГУ відзначила 33-тю річницю створення

01.07.2025
Євген Шевцов

Криміналіст Нацполіції Євген Шевцов розповів про особливості своєї професії абітурієнтам ВНЗ МВС України

01.07.2025
зрадниця вирок

На Тернопільщині судитимуть перевізника за незаконне переправлення військовозобов’язаних за кордон

01.07.2025
Руслана Кульбарака

Чортків’янин Руслан Кульбарак повернувся додому після понад двох років у полоні

01.07.2025
забруднення річки Іква

На Тернопільщині посадовця комунального підприємства підозрюють у забрудненні річки Іква: збитки перевищують 2 мільйони гривень

01.07.2025
Сергій Нестерук

У лікарні помер поранений на Донеччині військовослужбовець з Тернопільщини Сергій Нестерук

01.07.2025
Табір "Лисоня"

Вишкільний табір «Лисоня» запрошує молодь на незабутній тиждень

01.07.2025
Середа, 2 Липня, 2025
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Співпраця
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф
Немає результату
Переглянути всі результати
Газета Місто! Там, де ти живеш!
Немає результату
Переглянути всі результати

Комісія Мінкульту виявила численні порушення у Почаївській лаврі

Опубліковано Вірослава Їжак
27.07.2024

Міністерство культури та інформаційної політики України оприлюднило результати перевірки Почаївської лаври на Тернопільщині. Комісія виявила численні порушення законодавства про охорону культурної спадщини, включаючи самовільні ремонти, прибудови та зміни в історичних будівлях. Про це повідомляє Суспільне Тернопіль.

Міністерство культури та інформаційної політики України відповіло на запит Суспільного надати звіт комісії, яка перевіряла Почаївську лавру, що на Тернопільщині. До складу комісії входили представники Мінкульту, Кременецько-Почаївського історико-архітектурного заповідника, пожежно-рятувальної служби області.

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ТАКОЖ

Нa Тернопільщині хочуть повернути держaві споруди Почaївської Свято-Успенської лaври

Почаївська Лавра ймовірно втратить 12 гектарів території на Тернопільщині вартістю понад півмільярда гривень

30.06.2025
Почаївська лавра. Суспільне Тернопіль

Небойова агентура “русского міра: Як у Почаївській лаврі просувають кремлівську пропаганду

11.06.2025

Невиконання договірних зобов’язань

Комісія встановила, що користувач не дотримався вимог Закону України “Про охорону культурної спадщини”.

“Комісією встановлено, що користувач самовільно здійснив ремонт, прибудови, заміну конструктивних елементів, опорядження зовнішнього і внутрішнього інтер’єру та реставрацію пам’яток без відповідних дозволів та науково-проектної документації. Це призвело до неналежного утримання пам’яток, втрати автентичних елементів опорядження, збільшення навантаження на конструкції, що може мати негативні наслідки для матеріально-технічної структури та автентичності об’єктів”.

 

“Відповідно до вимог частини 1 статті 193 Господарського кодексу України від 16.01.2003 № 436-IV (зі змінами), суб’єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов’язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, що не було дотримано користувачем. Зокрема, користувачем не дотримані вимоги п.3.8 Договору про безоплатне користування Свято-Успенською Почаївською лаврою комплексом споруд Почаївської Лаври, що є державною власністю і належать до сфери управління Держбуду України № 1 від 12.12.2003 р. Не виконано вимоги п. 3.11 Договору щодо укладення охоронного договору з центральним органом культурної спадщини в місячний термін з моменту укладення договору безоплатного користування”, — йдеться у відповіді на запит.

Виявлені незаконні прибудови та зміни

У документі також йдеться, що технічні паспорти, наявні у заповідника і Міністерства культури та інформаційної політики України, не співпадають з фактичною об’ємно-планувальною структурою будівель.

“Комісією під час фактичного огляду 6 об’єктів по Договору № 1 від 12.12.2003 було встановлено, що на території Свято-Успенської Почаївської лаври, крім 6 об’єктів по Договору про безоплатне користування, наявне інше нерухоме майно, якого немає в Договорі про безоплатне користування. Зокрема:

  • прибудова тамбуру до центрального входу Успенського собору;

  • прибудова мансардного типу на третьому поверсі пам’ятки Монастирські келії, прибудова балконного типу до корпусів келій у північно-західному дворі, прибудова гаражного типу до корпусів келій у північно-західному дворі, прибудова до корпусів келій у північно-західному дворі;

  • проведення ремонтних робіт з обличкування стін, підлог та виконання (оновлення) стінопису в галереях та Печерному храмі Преподобного Іoвa i Церкві преподобних Антонія та Феодосія;

  • оновлення та/або очищення стінописів та ікон, заміни панікадила Успенського собору;

  • прибудова до східного торця Троїцького собору та між оборонним муром монастиря та східною стіною Троїцького собору;

  • заміни дверного заповнення західного входу, заміни конструкції, покриття та оновлення позолоти куполу Троїцького собору;

  • одноповерхова прибудова до Надбрамного корпусу, яка використовуються на даний час як їдальня для паломників”.

Ігнорування вимог протипожежної безпеки

Також у звіті комісії йдеться, що користувач з 2004 року ігнорує вимоги і приписи з виконання норм протипожежної безпеки.

З проханням прокоментувати звіт комісії Мінкульту ми зателефонували до представників Почаївської лаври. Привратник, який підняв слухавку, повідомив, що передасть наше прохання і з нами зв’яжуться, якщо приймуть рішення прокоментувати ситуацію.

Нагадаємо, Мінкульт утворив комісію для перевірки стану Почаївської лаври на Тернопільщині, якою користується УПЦ МП. Комісія працювала з 5 по 29 червня.

Загалом до комплексу Почаївської лаври входить 18 споруд. У 2003 році їх передали в безоплатне користування Українській православній церкві московського патріархату. Договір про оренду уклали на 49 років. Про це Суспільному повідомив заступник директора заповідника Ігор Деревінський.

Читайте нас в Google News
Джерело: Суспільне Тернопіль
Теги: Кременеччинамінкультпорушення а почаївській лавріпочаївська лавра
Share8ShareSend

Пов'язані публікації

Пропагандистку, викриту в Почаївськiй лаврi, засуджено до реального термiну покарання

Пропагандистку, викриту в Почаївськiй лаврi, засуджено до реального термiну покарання

10.06.2025
На Тернопільщині пронеслася негода: зірвані дахи, підтоплення і повалені дерева

На Тернопільщині пронеслася негода: зірвані дахи, підтоплення і повалені дерева

09.06.2025
Завантажити ще
Опілля квас Опілля квас Опілля квас
Ua News media group Ua News media group Ua News media group
Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes Весна – час оновлення! Стильні кросівки, елегантні туфлі, трендові моделі – це в магазині inShoes

Пошук

Немає результату
Переглянути всі результати
Вуличне радіо Вуличне радіо Вуличне радіо

RSS Ровесник – молодіжні новини

  • На війні помер захисник Анатолій Свідер з Тернопільщини 01.07.2025
  • На фронті відійшов у вічність захисник Богдан Черняк з Лановеччини 01.07.2025
  • На Тернопільщині у ріці знайшли мертвим зниклого пенсіонера 01.07.2025
  • Криміналіст Нацполіції Євген Шевцов розповів про особливості своєї професії абітурієнтам ВНЗ МВС України 01.07.2025
  • Meest Shopping: швидка та надійна доставка з магазинів Німеччини до України 01.07.2025
Погода
Тернопіль

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua



  • Контакти
  • Співпраця
  • Редакційна політика
Газета Місто. Тернопільські новини

ГО Медіа-центр Тернопіль

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.

Немає результату
Переглянути всі результати
  • Новини
  • Тернопіль
  • Твоє місто
    • Бережани
    • Борщів
    • Бучач
    • Заліщики
    • Збараж
    • Зборів
    • Копичинці
    • Кременець
    • Ланівці
    • Монастириська
    • Підгайці
    • Почаїв
    • Скалат
    • Теребовля
    • Хоростків
    • Чортків
    • Шумськ
  • Україна / Світ
  • Теми
    • Події
    • Суспільство
    • Політика
    • Кримінал
    • Економіка
    • Освіта
    • Спорт
    • Культура
    • Особистості
    • Релігія / Духовність
    • Смачного!
    • Життя
    • Здоров’я / Краса
    • Господарка
    • Стосунки / Сім`я
    • Історія / Туризм
    • Авто
    • Цікаве
  • Статті
  • Блоги
  • Війна з рф

Газета МІсто. Тернопільські новини. Незалежні, оперативні і об'єктивні новини Тернополя і Тернопільської області. Політика, аналітика, економіка, спорт. Інформаційні матеріали сайту gazeta-misto.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу Газета Місто. Використання матеріалів сайту лише за умови відкритого посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на Газету Місто не нижче третього абзацу.