Лікування зубного ряду за допомогою імплантів є сьогодні найефективнішим з інших варіантів протезування. З часу своєї появи дентальна імплантація набула великої популярності, як мінімум, тому що для імплантації не потрібно руйнувати структуру сусідніх зубів. Ортодонти стверджують, що з установкою зубного імпланта не можна затягувати. Це легко пояснити тим, що після втрати зубної одиниці кісткова тканина починає змінюватися. Якщо спорожнілу лунку не заповнити, кістка почне поступово атрофуватися і зменшуватися в об’ємі. Таким чином, якщо пацієнт затягне занадто довго, є ризик, що перед операцією буде потрібно наростити кісткову тканину.
Імпланти та показання для їх встановлення
Імплант – це металевий штифт, який угвинчується в щелепну кістку і поступово зростається з нею, надійно фіксуючись. Поверх імпланта закріплюється коронка, яка буде служити штучною заміною зуба, імітуючи його верхню частину. Чи варто ставити імплант зуба – розкаже стоматолог.
Фото: https://implantatsiya.kyiv.ua/
Серед ключових показань для дентальної імплантації такі:
- Відсутність одного або відразу декількох зубів поспіль;
- Повна відсутність зубів тільки на одній або обох щелепах;
- Різні недоліки зубного ряду, включно з комбінованими.
Чи існує комфортна і доступна альтернатива імплантації зубів?
Варто сказати, що імплантація – це найкращий варіант серед інших, який може запропонувати сучасна стоматологія. Вона пропонує гарний і довгостроковий результат. При цьому він надійний і безпечний, адже нема потреби зачіпати сусідні зуби для встановлення протезів. Але водночас причиною для пошуку інших варіантів може стати наявність протипоказань. Серед них:
- хвороби кісткових тканин;
- вік менше ніж 18 років;
- захворювання ЦНС;
- імунодефіцит;
- порушення згортання крові;
- онкологія;
- патології психіки;
- ниркова недостатність;
- ревматизм;
- цукровий діабет.
У деяких випадках поодиноко відсутні одиниці заміщають за допомогою встановлення брекетів. Якщо відсутні кілька зубів поспіль, встановлюють знімні або незнімні протези. У першому випадку вони можуть бути акриловими або силіконовими, бугельними. У другому – металокерамічними, керамічними або цирконієвими.
Такі альтернативи обійдуться дешевше, хоча вони й служать порівняно менше, ніж імпланти. Якщо протипоказань нема, ставити собі імплант чи ні – вирішує пацієнт.
Обговорення