Цьому передувало масштабне обговорення положень документу, що супроводжувалося мітингами, справжньою битвою аргументів та, без перебільшення, поглиблювало протистояння в українському суспільстві.
Але після внесення законопроекту в зал для його голосування, настав час визначатися.
Як поділився думками народний депутат від Тернопільщини, секретар профільного аграрного комітету Іван Чайківський, питання впровадження ринку землі в існуючій редакції документу стало чорно-білим: або ти «за», або ти «проти». Будь-яке ухиляння від конкретної позиції – це ухиляння від відповідальності за прийняття стратегічного рішення для України.
«Наша депутатська група «За майбутнє» прийняла однозначне рішення – голосувати «проти» проекту Закону в тій редакції, яка пропонується до другого читання. І цю позицію озвучив з трибуни член групи Ігор Палиця». – написав Іван Чайківський на своїй сторінці в мережі “фейсбук”.
За словами депутата, впровадження в обіг землі сільськогосподарського призначення сьогодні на часі. Але в редакції законопроекту не враховані певні норми, які роблять орендаря незахищеним від спекуляцій.
«Крім того, ми чітко наполягаємо на введення поетапної можливості для купівлі землі: спочатку тільки фізичні особи, громадяни України, пізніше – юридичні особи, кінцевими засновниками яких є виключно громадяни України. І головна наше теза – ринок землі має дати поштовх до розвитку українського села», – продовжує народний обранець.
Обговорення