270 тернополян пройшли опитування, щоб визначити індекс благополуччя молоді в громаді. Людей запитували, наскільки вони задоволені освітніми та науковими можливостями, охороною здоров’я, безпекою, участю молоді в політичному та громадському житті. Про це розповіла начальниця тернопільського управління сім’ї та молодіжної політики Христина Білінська.
За її словами, опитування розпочали першого грудня та завершать першого січня. Загалом, його можуть пройти 300 осіб. Це люди віком від 14 до 35 років:
“За результатами попереднього року індекс благополуччя був найвищим в Україні. Це 0,74 – загальна кількість всіх субіндексів. І направду ми цим пишаємося і загалом всі плани ми будемо робити згідно з потребами молоді. По даному опитуванню ми будемо ставити пріоритети по конкурсах проєктів молодіжних громадських організацій”.
За словами Христини Білінської, результати минулого опитування показали, що в громаді потрібно попрацювати над безпекою, тому 19 жовтня у Тернополі відкрили кризову кімнату. Це приміщення, в якому може тимчасово пожити людина, яка зазнала домашнього насилля.
Координує визначення індексу благополуччя головний спеціаліст відділу молодіжної політики Ярослав Жданович. За його словами, опитування розробили фахівці Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України та Фонд ООН у галузі народонаселення:
“Ми маємо 7 субіндексів, які допомагають нам створити цей результат, який був минулого року – 0,74, Де нуль – це найменше, одиниця – найбільше. До 7 субіндексів входять: субіндекс здоров’я, інформаційно-комунікаційних технологій, безпеки, участь у громадському житті, політичному житті, освіти. І загалом – це є вкрай важливо. Кожен з цих субіндесів має поділ на ще більше суб-субіндесів. І загалом їх є 49 індикаторів, які допомагають виміряти якісний стан молодіжної політики в громад”.
За словами Ярослава Ждановича, в Україні таке опитування проводять втретє, а в Тернополі вдруге.
Джерело: Суспільне
Обговорення